Bielsko-Biała Sport Cieszyn

Uczniowie przybili żółwika Piotrowi Żyle, a ksiądz odznaczył go medalem

Fot. z archiwum ks. Jana Byrta

Piotr Żyła wrócił w rodzinne strony po ostatnich sukcesach sportowych. Mistrz świata z Oberstdorfu odwiedził dziś Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, której jest absolwentem. Wizyta skoczka narciarskiego była nie lada wydarzeniem.

Ze spotkania z byłym uczniem ucieszył się m.in. ks. Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku Salmopolu, który w miejscowej Szkole Mistrzostwa Sportowego prowadzi lekcje religii. Duchowny pogratulował mistrzowi świata ostatnich sukcesów, złotego i brązowego medalu, zdobytych w mistrzostwach świata w Oberstdorfie, i… wręczył mu jeszcze jeden krążek do kolekcji.

– Z okazji 500-lecia Reformacji, w 2017 roku, Piotr Żyła otrzymał już od naszej parafii honorowy medal, Różę Lutra, a tym razem podarowałem mu Różę Lutra w formie zabawki, w której pod każdym płatkiem kryją się poszczególne zasady Reformacji z wyjaśnieniem, dlaczego zostały przyjęte. Ofiarowałem Piotrkowi także rozważania biblijne na każdy dzień roku oraz „Bożą wiadomość dla Ciebie”, czyli ilustrowane historie biblijne. Chciałbym, aby Słowo Boże zawsze mu towarzyszył. Na lekcjach religii z Piotrem nieraz dochodziliśmy do wniosku, że bez Boga nie można niczego osiągnąć – mówi ks. Jan Byrt.

Duchowny nie ukrywa, że cieszy się, iż jego uczeń osiągnął tak wielki sukces. To duża motywacja dla kolejnych pokoleń, które w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku rozwijają swój talent. – Uczniowie mogli zobaczyć mistrza i przybić z nim żółwika. To dla nich znaczy bardzo wiele – dodaje ks. Jan Byrt.

KB-tere
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Emil
Emil
1 miesiąc temu

A wszyscy bez maseczek, bez dystansu!

Wierzący
Wierzący
1 miesiąc temu

To Pan Bóg Piotrowi też kazał puścić żonę z torbami?

andy
andy
1 miesiąc temu
Reply to  Wierzący

jak ćwierkają okoliczne wróble myślę że puściła się sama ,

Jan
Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Wierzący

To nie Piotr a jego kasa opętała żonę i brak przez pół roku sportowca .

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu
Reply to  Wierzący

Dość pękate i sporo warte te “torby”