Sport Wadowice

Udany rewanż Stolarzy

Piłkarze kalwaryjskiej Kalwarianki (czarne stroje) wywieźli spod Pańskiej Góry komplet punktów. Zdjęcia: Bogdan Szpila

W wiosennej rundzie piłkarze kalwaryjskiej Kalwarianki na murawie andrychowskiego Beskidu przegrali 2:1. W meczu pierwszej czwartoligowej kolejki sezonu 2023/2024 górą byli Stolarze.

Mijała dziesiąta minuta gry, gdy Kamil Bentkowski popisał się potężnym uderzeniem z rzutu wolnego spoza linii szesnastki. Chwilę później bliski podwyższenia rezultatu był Boguski (minimalnie przestrzelił). Gospodarze odpowiedzieli efektownym golem Dawida Nagiego (wolej z linii pola karnego), a tuż po przerwie na prowadzenie wysunął andrychowian Daniel Budka. Utrata gola pobudziła gości do wzmożenia wysiłków, a efektem było wyrównanie zdobyte przez Karola Stanka. Ten sam zawodnik po godzinie gry ustalił rezultat wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego.

Rozpaczliwe próby gospodarzy zniwelowania niekorzystnego rezultatu spełzły na niczym, mimo że podopieczni trenera Tomasza Moskały wypracowali sporo dogodnych sytuacji strzeleckich. Lecz snajperzy Beskidu niemiłosiernie pudłowali…