Kultura i rozrywka Żywiec

Ujsoły: Nie tylko złote gody

Fot. UG Ujsoły

Dwanaście par małżeńskich z gminy Ujsoły świętowało swój jubileusz. Były to nie tylko złote, ale diamentowe, a nawet żelazne gody!

Tego dnia żelazne gody, czyli 65-lecie wspólnego życia małżeńskiego, świętowali Bronisław i Helena Piętkowie, a diamentowe gody (60-lecie) Eugeniusz i Władysława Koconiowie, Franciszek i Franciszka Kubiesowie oraz Tadeusz i Maria Zoniowie. Natomiast złote gody, czyli 50-lecie, obchodzili Zofia i Stefan Brysiowie, Jan i Czesława Deptowie, Jan i Rozalia Koconiowie, Stanisława i Józef Kubiesowie, Irena i Stanisław Miesiączkowie, Halina i Stanisław Puzoniowie, Henryka i Edward Ryłkowie oraz Helena i Stanisław Salachnowie.

Uroczystości z okazji jubileuszy małżeńskich rozpoczęły się od mszy w kościele w Ujsołach, którą odprawił ksiądz proboszcz Grzegorz Badura. Potem jubilaci i zaproszeni goście udali się do Geo-Parku Glinka. Tam pamiątkowe statuetki i medale przyznane przez prezydenta Polski Andrzeja Dudę wręczył wójt gminy Ujsoły Tadeusz Piętka. Przy tej miłej uroczystości zagrała i zaśpiewała Kapela Selesz, pod kierunkiem Czesława Kobielusa.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kamyk
kamyk
7 miesięcy temu

Taka impreza miałaby sens, gdyby te małżeństwa otrzymały jakąś przyzwoita nagrodę pieniężną np.po 2000 zł. Statuetki to wielkie nic.