Na sygnale Żywiec

Ukradli samochód i wjechali w płot

Fot. Policja

Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który z młodszą o trzy lata kobietą ukradli samochód, a swoją szarżę zakończyli na ogrodzeniu jednej z posesji.

Wczoraj (10 lipca) tuż po 6.00 dyżurny Komisariatu Policji w Węgierskiej Górce otrzymał zgłoszenie, że w płot jednej z posesji uderzył samochód.

Zarówno kierowca, jak i pasażerka mieli obrażenia ciała. Mimo to, mężczyzna zdjął tablice rejestracyjne i wspólnie uciekli w nieznanym kierunku. Na miejscu policjanci ustalili, że samochód był chwilę wcześniej skradziony, a za jego kierownicą siedział 30-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Policjanci rozpoczęli jego poszukiwania. Po kilku godzinach zatrzymali ukrywającego się w terenie leśnym mężczyznę i towarzyszącą mu 27-latkę. Oboje byli ranni. Policjanci udzielili im pomocy i na miejsce wezwali karetkę pogotowia. Badanie stanu trzeźwości 30-latka wykazało, że miał on w organizmie ponad promil alkoholu. Zarówno on, jak i kobieta, usłyszeli zarzut kradzieży samochodu. Mężczyzna dodatkowo usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym – informuje żywiecka policja.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
imienny
imienny
1 rok temu

wzruszające, to chyba był VW