Wydarzenia Bielsko-Biała

Ulica Obi-Wan’a Kenobi’ego w Bielsku-Białej?

Fot. Nonsensopedia. Ulica Obi-Wana Kenobiego we wsi Grabowiec, woj. kujawsko-pomorskie.

W północnej części Bielska-Białej trwa budowa całkiem nowej drogi, która połączy węzeł Rosta (S52) z ulicą Hałcnowską. Będzie miała 500 metrów długości i 7 szerokości. Prace budowlane są mocno zaawansowane i nie wykluczone, iż zostanie  oddana do użytku w tym roku (pierwotnie planowano, że będzie to początek roku 2020).

Na roboczo powstającą szosę ochrzczono mianem ulica “Nowohałcnowska”. W przyszłości nazwa ta na pewno ulegnie zmianie. Najwyraźniej lokalna społeczność postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i zaproponować dla nowej ulicy patrona. Początkiem roku Rada Osiedla Komorowice Krakowskie ogłosiła w jednym z lokalnych portali plebiscyt. Zainteresowanie było ogromne. Mieszkańcy nadesłali aż 99 propozycji nazw! Wśród nich znalazły się między innymi nazwiska prezydenta Lecha Kaczyńskiego czy Jurka Owsiaka. Pojawił się też Tomasz Stańko, a nawet Obi-Wan Kenobi. Wiele zaproponowanych nazw nawiązuje do lokalnych tradycji są też  – powiedzmy – bardziej uniwersalne.

Teraz specjalnie powołana przy Radzie Osiedla komisja (przy współpracy ze Stowarzyszeniem Komorowice) wybierze najciekawsze z nich. Pod koniec marca zostaną one poddane pod głosowanie (internetowe) mieszkańców. Co wybiorą? Zobaczymy. Trzeba jednak pamiętać, iż o nadaniu ewentualnej nazwy dla ulicy „Nowohałcnowskiej” zadecyduje nie lokalna społeczność, lecz Rada Miejska. Bo w tej kwestii, to ona ma wyłącznie kompetencje.

google_news
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
5 lat temu

Hello there

Nsns
Nsns
5 lat temu

Oni wan tylko to przyciągnie turystów

ali
ali
5 lat temu

Miasta rządzone przez POstępową POstkomune mają wybór POmiędzy Bolesławem Wałęsą a Armią Ludową

Kri_
Kri_
5 lat temu
Reply to  ali

Coś cię boli?

Dariusz
Dariusz
5 lat temu

Do rozważenia jest też nazwa ulicy San Escobar jeśli ma iść w kierunku Obi-Wan Kenobi. Może mamy pomysły z tego świata przy unikaniu nazwisk bo dziś bohater za chwilę będzie niekoniecznie bohaterem.

Żenada
Żenada
5 lat temu

Brak słów jakie są ameby umysłowe- kaczynskiego wymyślił ulice jakiś obłąkany pusty dzban

Dariusz
Dariusz
5 lat temu
Reply to  Żenada

Spokojnie, są to tylko pomysły od mieszkańców niekoniecznie związanych z Kaczyńskim. Są różni mądrzy z pomysłami jak ten komentarz, które będą rozpatrzone przez mądrzejszą komisję z Rady Miejskiej. Nazwa ulicy Obi-Wana Kenobi’ego wprowadzona we wsi Grabowiec nie musi się przyjąć (oby tak nie było) w Bielsku Białej.

Żenada
Żenada
5 lat temu
Reply to  Dariusz

Zgadza się ale już sam pomysł na taką nazwę mnie irytuje A w tych czasach absurdy wygrywają, mamy już rondo brakuje jeszcze ulic i pomników kaczynskiego, no bez jaj naprawdę