Sport Cieszyn

Uliczne Granie 2022 już wkrótce!

Już wkrótce ruszy szósta edycja turnieju piłki nożnej ulicznej pod hasłem „… bo bramki są dwie a życie jest jedno…”. Uliczne Granie 2022 będzie miało swoje dwie odsłony i na pewno dostarczy wielu emocji, nie tylko tych futbolowych.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Gramolajf”. – Przed nami szósta edycja Ulicznego Grania, które jest świętem piłki nożnej ulicznej oraz łamania schematów, dotyczących różnych grup społecznych. W tym roku nie spotkamy się na pięknym cieszyńskim rynku, ale w równie urokliwym miejscu Cieszyna, pod Wzgórzem Zamkowym, tuż przy rzece Olzie – zaprasza Wojciech Piszczek, pomysłodawca turniejów Uliczne Granie i prezes stowarzyszenia.

Pierwsze zmagania ruszają już w najbliższy czwartek, 28 kwietnia, kiedy to od godz. 9:00 rozegrany zostanie Turniej Młodzieżowy, w którym udział weźmie młodzież z cieszyńskich szkół ponadpodstawowych. – Turniej ten ma również za zadanie podkreślić, że bardziej od wyników liczy się samo uczestnictwo i podjęcie aktywności sportowej, dlatego tutaj wszyscy wygrywają. Nie będzie prowadzona żadna klasyfikacja a każda drużyna zostanie nagrodzona za udział w turnieju. Na koniec rozegramy konkurs rzutów karnych – mówi Wojciech Piszczek.

Z kolei 30 kwietnia o godz. 11.00 odbędzie się Półfinał Mistrzostw Polski Osób Bezdomnych i Środowisk Trzeźwościowych, w którym zagrają drużyny reprezentujące różne środowiska trzeźwościowe i bezdomne. – Wysoki poziom sportowy jest gwarantowany, bo zobaczymy w akcji najlepesze drużyny, między innymi z Warszawy, Wrocławia, Katowic, okolic Częstochowy, Turawy. Będzie oczywiście również drużyna gospodarzy – zachęca prezes stowarzyszenia.

Druga część turnieju Uliczne Granie 2022 odbędzie się w ostatni weekend sierpnia, w ramach Festiwalu „Cieszyński Przekładaniec”.

Fot. materiały prasowe

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments