Sport Żywiec

Ultramaratończyk Roman Ficek w Międzybrodziu Żywieckim. Spotkanie i trening!

Roman Ficek. Fot. Z archiwum Romana Ficka

Ciekawie zapowiada się spotkanie podróżnicze przy kawie i wspólny trening w Międzybrodziu Żywieckim z utytułowanym ultramaratończykiem Romanem Fickiem, który pochodzi ze Skawicy!

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek (17 czerwca) o 17.00 w sali Kryształowe Wzgórze w Międzybrodziu Żywieckim. Potrwa do 19.30, a w tym czasie Roman Ficek opowie i przedstawi film o swojej pasji biegania. Przewidziany jest także panel z pytaniami od publiczności. Natomiast od 19.30 do 21.00 zaplanowany jest wspólny około 10-kilometrowy trening na trasie Kryształowe Wzgórze – Żar – Kiczera – Kryształowe Wzgórze!

– Biegi to ogromna pasja Romana Ficka, ale i sposób na realizację niecodziennych wyzwań. Dzięki pokonaniu Łuku Karpat, na dystansie 2300 km w 39 dni i 11 godzin, zapisał się w historii biegów wysokogórskich. Pobił również rekord biegu na tej trasie ze wsparciem. To był główny cel biegacza ze Skawicy na 2019 rok. W 2021 roku podjął się kolejnego wyzwania Rysy Sky 24h, które zakończyło się sukcesem. To wyzwanie polegało na zdobywaniu Rysów bez przerwy przez całą dobę! W tym czasie Roman Ficek pokonał w sumie 63 km, 10 000 m przewyższenia, a szczyt zdobył aż 9 razy! – mówi Szymon Wróbel, inspektor ds. kultury i kontaktów z mediami w Urzędzie Gminy Czernichów.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Roman Ficek. Fot. Z archiwum Romana Ficka

Roman Ficek. Fot. Z archiwum Romana Ficka

 

google_news