Wydarzenia Cieszyn

Minister zdecydował. Strażacy dostaną nowe auta

OSP w Puńcowie jest jedną z dwóch jednostek w naszym powiecie, która otrzymała ministerialne wsparcie. Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Puńcowie

Ochotnicze Straże Pożarne w Jaworzynce Centrum i Puńcowie zyskają w najbliższych miesiącach nowe samochody ratowniczo-gaśnicze. Obje jednostki znalazły się bowiem na liście jednostek OSP, które otrzymają w tym roku rządowe pieniądze na ich zakup.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Wiesław Leśniakiewicz zatwierdził w czerwcu zestawienie jednostek OSP, które w 2024 r. otrzymają dofinansowanie do zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dzięki rządowemu wsparciu do strażaków-ochotników w całym kraju trafią 292 nowe pojazdy. Jednostki OSP otrzymają 55 ciężkich, 140 średnich i 83 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz 14 pojazdów innego rodzaju. Spośród nich dwa nowe auta będą służyć strażakom w naszym powiecie.
Dzięki dofinansowaniu Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworzynce-Centrum otrzyma ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, natomiast OSP w Puńcowie wzbogaci się o lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. Nowoczesny sprzęt pozwoli na szybszą i bardziej skuteczną pracę druhów z OSP.

google_news