Wydarzenia Cieszyn

Złote i diamentowe gody w Bąkowie

Fot. UM Strumień

Były medale, życzenia i gratulacje. W sali OSP w Bąkowie spotkały się pary, które świętowały 50-lecie i 60-lecie pożycia małżeńskiego.

Głównym punktem programu było wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanych przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Te prestiżowe odznaczenia są wyrazem uznania dla par, które przez pół wieku budowały swoje życie na fundamentach miłości, zaufania i wzajemnego szacunku. Medale oraz upominki wręczała burmistrz Strumienia Anna Grygierek, której towarzyszyli kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Urszula Strządała oraz przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń. Otrzymali je: Helena i Bernard Chmielowie, Elżbieta i Przemysław GalińscyUrszula i Czesław Grzybkowie, Krystyna i Edward Hernikowie, Irena i Marian Husowie, Emilia i Karol Janikowie, Janina i Władysław Kawa, Jadwiga i Henryk Kolaczkowie, Teresa i Roman Kucharczykowie, Barbara i Czesław Labzowie, Leokadia i Roman Niemcowie, Anna i Janusz Omozikowie, Władysława i Władysław Pająkowie, Halina i Edward Piskowie, Danuta i Stanisław Podgórny, Zofia i Zygmunt Pyterowie, Krystyna i Henryk Smołuchowie, Wanda i Franciszek Sosna, Anna i Antoni Strządałowie, Urszula i Jan Strządałowie, Danuta i Henryk Szpernolowie, Czesława i Stanisław Witoszkowie, Maria i Leon Wróblowie, Krystyna i Tadeusz Żaczkowie, Krystyna i Jan Żyłowie.

Wydarzenie uświetniła również obecność par, które obchodziły 60. rocznicę swojego małżeństwa „Diamentowe Gody”. Byli to: Eryka i Adolf Dziadkowie, Wiktoria i Janusz Hanuskowie, Irena i Gustaw Mrowiec, Zenona i Stanisław Serwatkowie, Stanisława i Zygmunt Szybowscy, Helena i Tadeusz Wawrzyczkowie. Niestety z różnych powodów nie wszystkie pary mogły uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. – Pół wieku temu z państwa ust wypłynęły słowa przysięgi małżeńskiej oraz gotowość dzielenia zarówno radosnych, jak i trudnych chwil. Dziś Złote Gody, wyjątkowy jubileusz, który symbolizuje trwałość i siłę waszej miłości. Jestem niezwykle zaszczycona, mogąc dziś stanąć przed państwem i uhonorować was za pięćdziesiąt lat wspólnego życia. Wasze małżeństwa są żywym dowodem na to, że prawdziwa miłość, wzajemny szacunek i wsparcie mogą przezwyciężyć wszelkie przeciwności losu. Jesteście wzorem dla młodszych pokoleń i inspiracją dla nas wszystkich. Życzę wam kolejnych lat w zdrowiu i szczęściu – mówiła burmistrz Anna Grygierek.

Po ceremonii wręczenia medali, jubilaci zostali zaproszeni do wspólnego toastu i poczęstunku, podczas którego można było podzielić się wspomnieniami i refleksjami na temat wspólnie przeżytych lat. Wspólnie spędzony czas umilił występ zespołu „Voce Viva” z Drogomyśla.

Fot. UM Strumień

google_news