Wydarzenia Bielsko-Biała Żywiec

Upał zabija ptaki

Fot: KJ

Tropikalny żar sprawia, że z pragnienia zaczynają ginąć najmniejsze ptaki.

Burmistrz Żywca apeluje do mieszkańców, aby wystawiali na parapetach, balkonach i w innych miejscach pojemniki z wodą. Mogą one uratować małe ptaki przed śmiercią z pragnienia. Już teraz na martwe okazy najmniejszych ptasich gatunków natknąć się można nie tylko w Żywcu, ale też w centrum Bielska-Białej.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lesny37
lesny37
1 rok temu

Koszenie trawy w mieście pozbawia glebę wody. Giną nie tylko ptaki. W myślących miastach już się jej nie kosi. Rynek w Żywcu wybetonowany rozpalony jak ruski kosmodrom po starcie Sojuza. Słowem betonoza w Żywcu.

nie ma jak nowe
nie ma jak nowe
1 rok temu
Reply to  lesny37

Na pewno podczas takich upałów w niekoszonej trawie jest wilgoć? Doszukiwałbym się jej najwięcej w pokrzywach, sadzić pokrzywy, osty, łopiany, lebiody zamiast kostki brukowej. Jest też nowa teoria, że podczas upałów nie ma sensu się myć z potu, usuwać przykry zapach bo nie ma jak to naturalność.

Na upały Dziewuchy Dziewuchom
Na upały Dziewuchy Dziewuchom
1 rok temu

„Przyjazna przypominajka: jest gorąco, to normalne i naturalne, że się pocisz. Nie musisz się tego wstydzić ani używać dezodorantu, jeśli nie chcesz. Wszystko z Tobą w porządku!” – piszą feministki z Dziewuchy Dziewuchom.

uniwersalność
uniwersalność
1 rok temu

Musi burmistrz apelować a nie towarzystwo ochrony zwierząt? Burmistrz Żywca i na ptakach się zna w Bielsku B.?