Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Kultura i rozrywka Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Urlop blisko natury? Beskid Sądecki!

Wiele par czy rodzin z dziećmi planując wakacje i urlopy poszukuje miejsca, gdzie będzie mogło być blisko natury. Pragną spędzić wolny czas na łonie przyrody, ale jednocześnie oczekują wysokich standardów obsługi i rozbudowanej bazy atrakcji. Okazuje się, że ich kroki często prowadzą na Beskid Sądecki? Dlaczego? Zaraz o tym opowiemy.

Wędrówki w Beskidach

Beskid Sądecki to wyjątkowo atrakcyjne miejsce, do którego turyści ciągną niezależnie od pory roku. Taki to już bowiem urok gór, że miłośnikom pięknych widoków zawsze ma coś do zaoferowania. Stąd też jest to wymarzony teren dla miłośników wycieczek pieszych, a przy sprzyjającej aurze także rowerowych czy nawet konnych. Warto poświecić kilka godzin na szlaku, by móc cieszyć oczy widokami z Jaworzyny Krynickie, Wierchomli czy Radziejowej.
Ale przecież nie tylko na górskich wędrówkach może mijać czas – miłośnikom adrenaliny polecamy także spływ Popradem na pontonach. Mając dobrą bazę wypadową, jak https://www.pensjonatklimek.pl/, można spędzać całe dnie na świeżym powietrzu i nie ma tu znaczenia, czy będzie to wiosna, lato, jesień czy zima. To oczywiście nie wszystkie możliwości, jakie otwierają przed wami Muszyna czy Beskidy. Jest tego dużo więcej.

Co jeszcze robić na urlopie?

Wybierając na bazę noclegową – i wypadową – Muszynę, macie dosłownie pod ręką szereg innych atrakcji. Zaliczyć do nich możemy na przykład samo miasto, z którego pochodzi słynna woda Muszynianka i które miłośnikom spacerów oferuje wiele urokliwych tras i zakątków, jak przystało na miejscowość będącą uzdrowiskiem już od 100 lat. Parki Zdrojowe, dworki, zabytki architektury, Ogrody Magiczne, ruiny zamku, szlak Architektury Drewnianej – to wszystko bardzo udanie uprzyjemni urlop (więcej o atrakcjach przeczytacie na stronie https://www.pensjonatklimek.pl/atrakcje).

Uważny czytelnik zada sobie pytanie „Co z dziećmi?” i będzie ono w pełni zrozumiałe, bo przecież nie wszystkie pociechy uznają za atrakcyjne oglądanie zabytków architektonicznych czy etnograficznych. Dla nich dużo większą atrakcją będzie wodne szaleństwo, jakie zaoferować może Aquapark w Beskidach, https://www.pensjonatklimek.pl/aquapark-beskidy. W nim zaś na młodszych, starszych i zupełnie dorosłych czeka strefa basenowa, wodne zjeżdżalnie oraz oczywiście sauna i łaźnia, w których można przyjemnie się odprężyć, zostawiając za drzwiami troski i trudy dnia codziennego.

Atutem Beskidu Sądeckiego i Muszyny są piękne widoki, urokliwe pejzaże, spokój, cisza. Atrakcje regionu, w połączeniu z dobrą bazą noclegową, pozwalają spędzić tam przyjemnie zarówno romantyczny wypad we dwoje, weekend z przyjaciółmi czy urlop z dziećmi.

google_news