Wydarzenia Cieszyn

Ustroń: 140 tysięcy złotych na lepsze światło

From the Sky/UM Ustroń

To kolejna świetlna inwestycja miasta pod Równicą. Ustroń zainwestował 140 tysięcy złotych w wymianę opraw sodowych na nowoczesne modele ledowe. Pierwszy etap tej potrzebnej inwestycji odbył się w październiku. Wymieniono wówczas 110 opraw.

W tym etapie miasto wymieni 108 sztuk opraw sodowych na oprawy LED na ulicach: Kojzara, Leśnej, Cieszyńskiej, Tartacznej, 9 Listopada, 3 Maja, Staffa, Grażyńskiego, Siewnej i Choinkowej, na Rondzie Daszyńskiego i Kościelnej, Dominikańskiej, Solidarności, Akacjowej i Leczniczej.

Dzięki tej inwestycji, tylko na tych 108 lampach, Ustroń nie tylko zmniejszy emisję CO2, ale i uzyska oszczędność kilowatów (rocznie 31 226,4 kW). Przystępując do inwestycji miasto kierowało się wysoką efektywnością nowych opraw, a co za tym idzie większą oszczędnością, dłuższą ich żywotnością. Wszystkie te aspekty to również lepsza jakość oświetlenia i większe bezpieczeństwo mieszkańców.

Dodatkowo, wykonawca prac wymieni na własny koszt 3 szt. opraw należących do Tauron Nowe Technologie w rejonie ul. Leczniczej.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments