Wydarzenia Cieszyn

Ustroń: 50-lecie zawodowego pożarnictwa

10 grudnia odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 50-lecia zawodowego pożarnictwa w Ustroniu. Całość składała się z trzech części.

Obchody rozpoczęto w MDK “Prażakówka”, a zagaił ją uroczysty meldunek, który został złożony przez dowódcę uroczystości st. kpt. Marka Szalbota na ręce zastępcy śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Bogdana Jędrochy. Zgromadzonych  gości i przedstawicieli lokalnych mediów przywitał komendant powiatowy PSP w Cieszynie st. bryg. Damian Legierski. Z kolei st. kpt. Adrian Zygmański zapoznał wszystkich zaproszonych gości z historią ustrońskiej straży i przybliżył działania, podejmowane na przestrzeni lat.

 

Wszystko rozpoczęło się w 1970 roku, kiedy odnotowano znaczący wzrost liczby pożarów na terenie Ustronia. Najpierw było to 6 na 47, a rok później było ich już 19 na 73. W tym samym roku komendant powiatowy zwrócił się do komendanta wojewódzkiego o powołanie zawodowej straży pożarnej w Ustroniu. Na tymczasową siedzibę wybrano budynek OSP Polana. W 2019 roku liczba strażaków w jednostce została podwyższona do 38 osób – mówił Zygmański.

Podczas uroczystości rozdano odznaczenia  „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”. Wyróżniono siedmiu funkcjonariuszy. Srebrną odznakę otrzymał asp. sztab. Grzegorz Sroczyk, a brązowe wręczono mł. bryg. Michałowi Pokrzywie, st. kpt. Adrianowi Zygmańskiemu, st. kpt. Michałowi Nowakowi, kpt. Tomaszowi Szymale oraz mł. kpt. Sylwii Wisełce-Żuchowicz.

 

 

Uroczyste przemówienia wygłosili – burmistrz Miasta Ustroń Przemysław Korcz, zastępca śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Bogdan Jędrocha oraz starosta powiatu cieszyńskiego Mieczysław Szczurek.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Jeśli wszystko zaczęło się w 1970 r. no to 51 lat. Co to znaczy “najpierw było to 6 na 47 ” itd? W 2019 r, liczba strażaków została podwyższona do 38 osób z ilu.

Hermenegilda oryginał
Hermenegilda oryginał
1 rok temu
Reply to  Hermenegilda

Pewnych rzeczy Twój rozum nie ogarnia i nie pomoże miotanie się po forum.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Przecież nie rozumem, podszywacz, zadaję pytania lecz pisaniem. Gdybyś tak pokazał swoją mądrość i wytłumaczył jak to jest? – byłaby jakakolwiek korzyść z “odpowiedz”. A i cieszycie się nie wiadomo kto i z czego.

Hermenegilda oryginał
Hermenegilda oryginał
1 rok temu

Pięknie, cieszymy się.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu

Jest takie powiedzenie, podszywacz, cieszy się jak głupi do sera. Nie wiem czy wtedy ma pełny rozum…

Marek
Marek
1 rok temu

A ci na scenie to mają inne buzy i inne gacie czy to nowe mundury u sikawkowych.

Marek
Marek
1 rok temu
Reply to  Marek

Miało być bluzy

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  Marek

Bluzy bardziej się brudziły, wyblakły w praniu.