E-edukacja Cieszyn

Ustroń: I po bałaganie

Fot. mat.pras.

Już po raz dwunasty Komisja Ochrony Przyrody Krajoznawstwa i Turystyki Pieszej przy wsparciu Urzędu Miasta w Ustroniu i Nadleśnictwa Ustroń oraz kolei linowych „Czantoria” zorganizowała akcję wiosennego sprzątania rezerwatu.

Uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych Ustronia uzbrojeni w rękawice i worki zrobili porządki zarówno na dolnym, jak i górnym odcinku stacji oraz na Polanie Stokłosicy. W sumie zebrano po 10 worków po brzegi wypełnionych butelkami szklanymi i plastikowymi, opakowaniami papierowymi po napojach, a także po artykułach spożywczych. Na szlaku nie brakowało także wyrzuconych maseczek czy chusteczek.

Każdy z uczestników akcji otrzymał w podziękowaniu za porządki ciepłą zupę oraz możliwość bezpłatnego przejazdu torem saneczkowym. Dla chętnych zorganizowano także konkurs wiedzy przyrodniczo-krajoznawczej. Rywalizację wygrała Agnieszka Krężelok. Kolejne miejsca zajęli: Szymon Raszka, Iga Janeczek oraz Martyna Janik. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez ustrońskie Nadleśnictwo.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments