Wydarzenia Cieszyn

Roszady w cieszyńskim garnizonie

W Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie odbyła się w poniedziałek uroczystość, związana ze zmianami na stanowiskach kierowniczych.

Do pełnienia obowiązków na stanowisku naczelnika Wydziału Prewencji KPP inspektor Jacek Stelmach powołał podkomisarza Ireneusza Kopca, dotychczasowego zastępcę Komendanta Komisariatu Policji w Skoczowie. Zastąpi on  podinspektora Marka Nowoka, który awansował na stanowisko pierwszego zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pszczynie. Z kolei na stanowisko zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Skoczowie powołany został podkomisarz Łukasz Kwik, specjalista Wydziału do Walki z Przestępstwami Gospodarczymi.

Ireneusz Kopiec, nowy szef cieszyńskiego wydziału prewencji, służbę rozpoczynał w 1997 roku jako policjant prewencji cieszyńskiego garnizonu, z którym był związany aż do 2017 roku. W swojej karierze zdobywał wiedzę z zakresu prewencji na stanowiskach służby: konwojowej, patrolowo-interwencyjnej oraz jako dzielnicowy. W 2011 roku awansował na stanowisko kierownika Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. To specjalista w zakresie prewencji. W cieszyńskiej komendzie przez wiele lat odpowiedzialny był za prawidłową organizację służby oraz zabezpieczenie imprez masowych, w tym choćby za współorganizację zabezpieczenia konkursów skoków narciarskich w Wiśle Malince czy też Święta Trzech Braci w Cieszynie. Służbę prewencyjną „zna od podszewki”. W 2017 roku został Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Skoczowie, gdzie był odpowiedzialny za pion prewencji. Długa droga do objęcia obecnego stanowiska pozwoliła mu poznać charakterystykę tej służby z każdej strony. Ukończył szkolenie specjalistyczne w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Łukasz Kwik natomiast zaczynał on służbę w 2005 roku, kiedy to był policjantem najpierw warszawskich, a później bielskich Oddziałów Prewencji Policji. Następnie zdobywał doświadczenie jako policjant Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego w Komisariacie Policji w Zebrzydowicach oraz cieszyńskiej prewencji. W 2012 roku został awansowany na stanowisko detektywa Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Po pięciu latach, dzięki zaangażowaniu w służbę, awansował na stanowisko specjalisty tego wydziału. Podkomisarz Łukasz Kwik jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Ireneusz Kopiec

Łukasz Kwik

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
3 dni temu

Ale teraz ‘bendzie’ kwik na komendzie w Skoczowie

Iza
Iza
3 dni temu
Reply to  Hermenegilda

Podszywacz

Ewa
Ewa
4 dni temu

Monika pewnie dumna, ciekawe czy już się jej pochwalił co robiliśmy po Okinowej imprezie xD

myśl nim napiszesz
myśl nim napiszesz
3 dni temu
Reply to  Ewa

wredne

Ewa
Ewa
3 dni temu

Cała ja, mam nadzieje, że Łukaszek pamięta moją jaskółeczkę