Cieszyn Na sygnale

Ustroń: Kierowca autobusu zatrzymał jadącego zygzakiem fiata

Fot. KPP w Cieszynie

Dzięki obywatelskiej postawie i szybkiej reakcji kierowcy autobusu zatrzymano w Ustroniu mężczyznę, który spożywał alkohol w trakcie jazdy samochodem.

Zdarzenie miało miejsce na ulicy Andrzeja Brody. Kierowca autobusu, 29-letni mieszkaniec Rybnika, zauważył, że jadący przed nim fiat500 porusza się slalomem, a siedzący za jego kółkiem mężczyzna pije wysokoprocentowy napój prosto z butelki. Kierowca osobówki nie reagował na trąbienie autobusu i nie zjechał na pobocze. W końcu 29-latek zdecydował się wyprzedzić pojazd i zajechać mu drogę. Następnie wysiadł z autobusu i wyrwał kluczyki mężczyźnie, chcąc jednocześnie go zatrzymać. Nie udało się. Delikwent uciekł.

– Na miejsce przyjechali zaalarmowani policjanci. Otrzymali rysopis podejrzanego i wkrótce zatrzymali go w parku. 61-letni mieszkaniec Ustronia był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad 1 promil. Policyjne postępowanie wyjaśni, czy rzeczywiście kierował samochodem osobowym pod wpływem alkoholu – mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments