Wydarzenia Cieszyn

Ustroń ma węgiel. Kto go dostanie?

Fot. FB Miasto Ustroń

Pierwsza transza węgla jest już w Ustroniu. Jest to węgiel polski w odmianie “orzech” i pochodzi z kopalni „Piast”.

Pracownicy Urzędu Miasta Ustroń kontaktują się mieszkańcami w celu ustalenia formy zapłaty. O kolejności kontaktu decyduje data wpływu wniosku do urzędu. Po dokonaniu wpłaty lista osób zostaje wysłana do składu węgla w Ustroniu na ul. Fabrycznej. Następnie, skład będzie się kontaktował z mieszkańcem oraz informował o konkretnym terminie odbioru surowca. W tym tygodniu będzie kolejna dostawa węgla – także będzie to odmiana “orzech”

W przyszłym tygodniu będzie dostarczona pierwsza transza ekogroszku. – Cieszymy się, że jako gmina możemy już pomagać mieszkańcom w tym trudnym okresie związanym z dostępnością paliwa stałego – informuje Urząd Miasta Ustroń.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
przekonany
przekonany
2 miesięcy temu

Tadeusz, komentator bezbłędny, w akcie desperacji prawdomówności swojej, nawet włącza pana premiera aby prawdomówność była już bez żadnej wątpliwości. A to ja już więcej uwag nie mam.

może język zrozumiały
może język zrozumiały
2 miesięcy temu

Różnie z tym bulem życia, niekoniecznie musi być “wasz”. Nie ma żadnych jaj, jaja są wymyślone przez wymyśliwacza. Kto się cieszy jest wyraźnie napisane, jeśli nie umie czytać – d…a wołowa. Przekoziołkowane jak zwykle więc zamiast wół – kozioł ma być. Trzeba spytać udręczonych procedurami, papierami ludzi jak się cieszą a nie wymyśliwywać przez wymyśliwacza

Tadeusz
Tadeusz
2 miesięcy temu

Łaczę się w bulu, a i nadzeji. Jaj niema, jest sugestia dostanięcia. A i udręczeni, żeby się nie ..nadwyrężyli w trudzie i znoju. I trzeba wierzyć w człowieka i jego nadzieję, że będzie jak było. Temu ma służyć ten krótki acz wymowny tytuł i twoja troska “czy mieszkańcy się cieszą”.

proste jak drut w kieszeni
proste jak drut w kieszeni
2 miesięcy temu
Reply to  Tadeusz

Przynajmniej jesteśmy dwoje, że się troszczymy co ma się nie podobać, więc się nie podoba jednemu takiemu.

Tadeusz
Tadeusz
2 miesięcy temu

To, że „wół lub wołów” (Wół Lub Wołów brzmi chyba z szacunkiem, swojsko), który się cieszy, to ja mu się nie dziwię. A i nawet Pani redaktor wyraża swój internacjonalistyczny niepokój, zadając nacechowane troską pytanie. Ustroń ma węgiel! To są jakieś jaja, miało nie być i byłoby zdrowie nasze. Jak żyć panie premierze? Pan premier mówi, że lipa, a i ból rzyci wasz

wszystko jasne
wszystko jasne
2 miesięcy temu

Dostaną mieszkańcy, a troska jest, napisane jak wół lub wołow, po stronie Urzędu Miasta Ustroń, który się cieszy. Nie wiadomo czy mieszkańcy się cieszą, ale kto by ich pytał.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu
Reply to  wszystko jasne

Zamiast bezustannie wypisywać żale i pretensje napisz podszywacz słowa radosne:CIESZYMY SIĘ !

ciesz się
ciesz się
2 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Na to mogę liczyć na Hermenegildę podszywacza, cieszy się a nie wie z czego.

Tadeusz
Tadeusz
2 miesięcy temu

Ileż pozytywnej energii i troski sączy się z prostego pytania: „kto dostanie węgiel”.

kupa roboty naokoło
kupa roboty naokoło
2 miesięcy temu

Jeśli węgiel jest z kopalni polskich, nie rozumiem po co to zamieszanie z samorządami i wytypowanymi składami w gminach. Był przecież problem z dystrybucją węgla sprowadzanego zagranicy. Aby UM w Ustroniu mógł wziąć splendor pomocy mieszkańcom?

jik
jik
2 miesięcy temu

pytaj Morawieckiego

nie pytać
nie pytać
2 miesięcy temu
Reply to  jik

Po co?, odpowiedź tutaj daje Tadeusz w komentarzach wyżej. Wymądrza się stosując wygibusy w sprawie bzdetów i właśnie o to chodzi aby takich pytań nie zadawać, są zadowoleni.