Bielsko-Biała Cieszyn Kultura i rozrywka Żywiec

Ustroń: Muzyczne wieczory

Adam Makowicz kolejny raz zagra charytatywnie

Wieczornym koncertem rozpocznie się 19 października, 19. edycja Ustrońskiej Jesieni Muzycznej. W programie jest sześć koncertów, w tym kolejny koncert charytatywny w wykonaniu światowej sławy pianisty i kompozytora jazzowego Adama Makowicza.

Muzyczne wieczory odbywają się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Prażakówka” w Ustroniu. Na otwarcie wystąpią trzej tenorzy Bartosz Kuczyk, Mirosław Niewiadomski i Mariusz Ruta. Następnie 27 października na scenie zaprezentują się młode talenty z Ustronia i goście z węgierskiego Hajdunanas, miasta partnerskiego Ustronia.

3 listopada zabrzmią dźwięki fortepianu, za którym zasiądzie Adam Makowicz, by kolejny raz zagrać na rzecz podopiecznych Towarzystwa Opieki nad Niepełnosprawnymi w Ustroniu Nierodzimiu.

Trzy ostatnie koncerty wypełni lżejsza muza. 9 listopada odbędzie się koncert pt. „Dzień dobry panie Marku” pełen przebojów Marka Grechuty. Na 16 listopada zaplanowano koncert zatytułowany „Legendy Muzyczne: Zbigniew Wodecki”. Finał Ustrońskiej Jesieni Muzycznej, 23 listopada, wypełni koncert przy świecach, pt. „Mind Bowing”, czyli program muzyczno-kabaretowy w wykonaniu zespołu „The ThreeX”. Początek wszystkich koncertów o 18.00.

google_news