Wydarzenia Bielsko-Biała

Uwaga! Już niedługo “dwójka” pojedzie zmienioną trasą

Fot. Marcin Płużek

Kolejna zmiana w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej w Bielsku-Białej. Tym razem specjaliści od przewozów wzięli się za linię numer 2. Od piątku, 29 czerwca, autobusy pojadą częściowo zmienioną trasą.

Chodzi o fragment pomiędzy przystaniem Piastowska Lubertowicza a Hulanką. Zamiast ulicą Piastowską (jak do tej pory) autobusy będą kursować na tym odcinku ulicami: Listopadową – w kierunku osiedla Kopernika lub Wyspiańskiego – kierunek centrum, Grunwaldzką, 3 Pułku Strzelców Podhalańskich, Marii Konopnickiej i Cieszyńską (do przystanku Cieszyńska Hulanka). Oznacza to, że od chwili wprowadzenia zmiany dwójka nie będzie obsługiwała przystanku Piastowska Sobieskiego oraz – jadąc w kierunku osiedla Kopernika – przystanku Piastowska Starostwo Powiatowe.
Zmiana – tłumaczą urzędnicy – ma poprawić dostępności komunikacyjni publicznej w rejonie osiedla Górne Przedmieście, w tym ułatwi dojazd do placówek medycznych, oświatowych, pływalni Panorama oraz innych obiektów zlokalizowanych w tej części miasta. Jest ona konsekwencją przyjętego przez bielski samorząd Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla miasta Bielska-Białej na lata 2024–2033.

google_news