Sport Cieszyn

Wisła: Kobiece wydanie rajdowych emocji

Fot. UM Wisla

Po raz kolejny Wisła przyciągnęła kobiety kochające emocje, adrenalinę i pojazdy off-road’owe. Wszystko za sprawą rywalizacji ze szczyptą emocji “Women’s Challenge 4×4”.

To unikatowy w skali Europy rajd terenowy dedykowane kobietom. Uroczysty start zawodów na wiślańskim rynku zainaugurowała Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, zastępczyni burmistrza Wisły oraz znakomity rajdowiec Kajetan Kajetanowicz. Ekipy nie miały lekkiego zadania. Przeniosły się bowiem na tor Pod Piramidą, gdzie usytuowane były odcinki specjalne. Przejazdy przez błoto, wodę, techniczne, wąskie, trialowe pętle, strome podjazdy, a nawet trawersy – z tym wszystkim mierzyły się zawodniczki jadąc UTV-em, quadem czy też samochodem terenowym. Rajdowe zmagania trwały do samego wieczora, a emocje ciągle były na wysokim poziomie.

W całej zabawie nie brakowało także charytatywnego wsparcia potrzebujących. – Na naszych imprezach zawsze staramy się połączyć przyjemne z pożytecznym, stąd od lat współpracujemy z Fundacją „Świetlikowo”, która prowadzi m.in. Śląskie Hospicjum dla Dzieci w Tychach. Dzięki naszym Partnerom i wszystkim ludziom o wielkich sercach, podczas licytacji i zbiórki, zebraliśmy kilka tysięcy złotych na lekarstwa dla podopiecznych „Świetlikowa – podsumowują organizatorzy.

google_news