Wydarzenia Cieszyn

Uwaga na fałszywych pracowników wodociągów! W Cieszynie opędzlowali dwa mieszkania

Fot. KPP w Cieszynie

Informowaliśmy już o oszustwach na wnuczka, policjanta, pracowników pomocy społecznej, ZUS. Teraz ostrzegamy przed fałszywymi pracownikami wodociągów. Na celownik złodzieje biorą zwłaszcza osoby starsze i mieszkające samotnie. Od początku tego tygodnia przestępcy już dwukrotnie oszukali pokrzywdzonych. Rozmawiajmy z bliskimi i znajomymi o tych zagrożeniach – to najlepsza forma przeciwdziałania takim oszustwom!

Jak do tego doszło? – Złodzieje, którzy podają się za pracowników wodociągów, przychodzą do domów, żeby rzekomo spisać licznik zużycia wody. Po ich wizycie okazuje się, że znikają pieniądze i kosztowności. Taki los spotkał w tym tygodniu dwie mieszkanki Cieszyna. Pokrzywdzone wpuściły do swojego mieszkania mężczyznę i kobietę, którzy podawali się za pracowników wodociągów. Osoby te są teraz poszukiwane są przez policjantów. Zapewniły one seniorkę, że ich odwiedziny są spowodowane koniecznością spisania licznika i sprawdzenia cisnienia wody. Gdy jedna z nich w łazience sprawdzała licznik, to druga przeszukiwała pokoje i ukradła pieniądze. Seniorki zorientowały się, że zostały okradzione dopiero wtedy, gdy przestępcy opuścili mieszkanie. W ten sposób straciły swoje oszczędności – mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Mundurowi apelują, aby rozmawiać o takich zagrożeniach ze swoimi bliskimi, znajomymi. Rozmowa nic nie kosztuje, a na pewno doprowadzi do tego, że każdy będzie ostrożniejszy i bardziej zachowawczy w kontakcie z oszustem. – Działając wspólnie, skuteczniej możemy zapobiegać takim przestępstwom! Zwracamy się przede wszystkim do osób młodych, aby przekazały wiedzę seniorom w swoich rodzinach. Świadomość mechanizmów działania oszustów może skutecznie zapobiegać tego rodzaju sytuacjom. W sytuacjach budzących jakiekolwiek podejrzenia, że mamy do czynienia z oszustem, należy jak najszybciej skontaktować się z policją, dzwoniąc na numer 112 – przekonuje Krzysztof Pawlik.

Opisane przestepstwa miały miejsce 3 i 4 czerwca w Cieszynie na ul. Żwirki i Wigury oraz Macierzy Szkolnej. Wszystkie osoby, które posiadają informacje związane z tymi przestępstwami, proszone są o kontakt z policjantami cieszyńskiej komendy – numer telefonu 47 857 32 00 lub 47 857 32 55.

google_news