Wydarzenia Cieszyn

Wystartowały Dni Skoczowa

Fot. Witold Kożdoń

Salwą honorową członków Cieszyńskiego Bractwa Kurkowego rozpoczęły się w sobotę, w samo południe, 55. Dni Skoczowa. Chwilę wcześniej coroczne święto miasta oficjalnie zainaugurowali burmistrz Skoczowa Rajmund Dedio oraz Janina Żagan, starosta cieszyńska.

Na skoczowskim rynku wystąpili już laureaci Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży Gminy Skoczów, tancerze Małej Szkoły Baletu oraz słuchaczki Skoczowskiego Uniwersytetu III Wieku. O godz. 14.30. rozpoczną się XXIII Mistrzostwa Skoczowa w Rzucie Beretem. Po południu zaplanowano też program dla dzieci, a o godz. 18.00 rozpocznie się koncert Patrycji Markowskiej z zespołem. Sobotę zakończą trzy godziny muzyki disco z Dj Antybiotykiem.

W niedzielę Dni Skoczowa rozpoczną się o godz. 16.00 występami uczniów szkółek gitarowej, bębniarskiej i nauki gry na ukulele prowadzonych przez MCK „Integrator”. Jako następni zaprezentują się publiczności uczestnicy zajęć Szkoły Tańca „Multi Dance Skoczów”. O godz. 18.00 rozpocznie się koncert skoczowskiej grupy Batalion D’Amour. O godz. 19.30 na scenie pojawią się uczestnicy warsztatów tańca towarzyskiego i nowoczesnego MCK „Integrator”. Na finał zaś, o godz. 20.30, zagra Rubens, gitarzysta zespołu Lemon.

Fot. Witold Kożdoń

Przez cały weekend na mieszkańców i gości czekać będzie strefa rekreacyjna dla dzieci w Parku im. F. Nowaka (za remizą OSP), stoiska kół gospodyń wiejskich gminy Skoczów, a także stoiska z rękodziełem, zabawkami i kuchnią regionu. W niedzielę, dodatkowo za sprawą skoczowskiej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej na Małym Rynku będzie można popróbować zdrowej żywności.

Zdjęcia Witold Kożdoń

google_news