Wydarzenia Bielsko-Biała

W Bielsku-Białej świętują Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Kolorowy piknik i zabawa przez edukację

W Bielsku-Białej odbywają się 29. Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego. Impreza ma propagować bezpieczeństwo w ruchu drogowym i podnosić poziom wiedzy przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży. Na plac Wojska Polskiego przybyły tłumy, wcześniej dzieci przeszły barwnym korowodem przez miasto.

Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego od wielu lat podejmuje szereg działań dla poprawy stanu bezpieczeństwa na naszych drogach. Jedną z najskuteczniejszych form oddziaływania na uczestników ruchu drogowego jest edukacja, zwłaszcza dzieci i młodzieży. A jak wiadomo, najefektywniejsza jest edukacja przez zabawę.

Wydarzenie zorganizowano wspólnie z Urzędem Miasta i przy współpracy Komendy Miejskiej Policji oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. – Impreza skierowana jest do wszystkich, od najmłodszych od najstarszych. Punktem kulminacyjnym był korowód dzieci i młodzieży. Elementem tego wydarzenia jest również konkurs wiedzy o ruchu drogowym dla szkół podstawowych i ponad podstawowych, dzisiaj zostaną ogłoszone ostateczne wyniki. Dodatkowo mamy przygotowane różne atrakcje. Na stoisku policyjnym możemy zobaczyć sprzęt, możemy uczestniczyć w różnych grach i konkursach. Jest możliwość zadania pytania, jeśli coś nas nurtuje – czy z zakresu ruchu drogowego, czy innej tematyki – powiedziała nam st. asp. Ilona Michalczyk z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Na placu Wojska Polskiego zaplanowano wiele ciekawych atrakcji – występy artystyczne, animacje i warsztaty.

 

google_news