Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi mailami jakie rozsyłają oszuści podszywający się pod tę instytucję. W ostatnich dniach takie maile otrzymało wielu ubezpieczonych.

Rozsyłana wiadomość zawiera między innymi informację o niedopłacie składek i konieczności uregulowania tej należności w ciągu 24 godzin. ZUS  nigdy nie kieruje drogą mailową do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych –  informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Za pośrednictwem korespondencji elektronicznej klienci nie otrzymują żadnych wezwań do zapłaty czy też informacji o nadpłatach – podkreśla rzecznik  dodając iż drogą elektroniczną ZUS kontaktuje się jedynie z tymi klientami, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę kontaktu z Zakładem.

Dlatego też w żadnym przypadku nie należy odpowiadać na maile, ani nie otwierać zawartych w nich załączników. Może to doprowadzić do zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych zapisanych są w jego pamięci.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments