Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Oświęcim

Uwaga, rzeki mogą gwałtownie przybierać!

Dzisiejsze burze mogą spowodować gwałtowne wzrosty stanów wód w większej części regionu.

Po ostrzeżeniu meteorologicznym, które już przytaczaliśmy, wydano ostrzeżenie hydrologiczne. Dotyczy zlewni Małej Wisły z Jeziorem Goczałkowickim, Olzy, Przemszy i Soły po kaskadę zbiorników. Ostrzeżenie jest ważne do jutrzejszego ranka.

Jak informuje IMGW, w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

W IMGW dodają, że informacja została wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich).

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

To chyba w przypadku tzw. oberwań chmur po staremu, było prościej, miast nie dotyczyło, gdzie te czasy kiedy były kamieni kupy a nie same bruki.