Bielsko-Biała Cieszyn Kultura i rozrywka

“Musica Sacra” wraca po rocznej przerwie. Do Skoczowa przyjedzie Anna Dereszowska

Fot. Anna Dereszowska Official / Facebook

Po rocznej przerwie, organizatorzy festiwalu „Musica Sacra” w Skoczowie, upamiętniającego pobyt Jana Pawła II na Podbeskidziu w 1995 roku, zapraszają miłośników sztuki sakralnej na kolejną edycję wydarzenia, odbywającego się pod hasłem „Spotkanie Przyjaciół”.

XXV Panorama Sztuki Chrześcijańskiej „Musica Sacra” odbędzie się w dniach 21-23 maja. Zaplanowano dwa koncerty. Pierwszy odbędzie się w kościele ewangelickim Św. Trójcy, a drugi w kościele katolickim św. Ap. Piotra i Pawła. Już dziś zdradzimy, że gościem specjalnym będzie m.in. Anna Dereszowska. Znana polska aktorka teatralno-musicalowa, filmowa i telewizyjna, wokalistka, w Skoczowie przeczyta fragmenty „Dzienniczka. Miłosierdzie Boże w duszy mojej”, zawierającego osobiste zapiski siostry Faustyny Kowalskiej, polskiej zakonnicy zmarłej w 1938 roku, wizjonerki i mistyczki.

Podczas skoczowskiego festiwalu nie może zabraknąć także pieśni „Barka”, której dźwięki popłyną w miasto z Kaplicówki, a na trąbkach zagrają jak zawsze Czesław i Tomasz Greniowie. Stowarzyszenie Panorama Sztuki Chrześcijańskiej „Musica Sacra” zaprasza ponadto na dwie wystawy do Muzeum Sarkandrowskiego w Skoczowie.

Szczegóły na poniższym plakacie.

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments