Wydarzenia

#Uwolnić Poczobuta. Dziennikarze polskich redakcji żądają działań od polityków

Fot. Tygodnik Podhalański

Mija właśnie pół roku od zatrzymania w Grodnie dziennikarza Andrzeja Poczobuta. Dziś wiele polskich redakcji przypominać będzie o tragicznej sytuacji, w jakiej znalazł się dziennikarz.

Oświadczenie (treść poniżej) wydało także Stowarzyszenie Gazet Lokalnych, do których należy między innymi nasze Wydawnictwo.

“My wydawcy polskich gazet lokalnych zgromadzeni na zjeździe w Sobieszewie wzywamy Państwo Polskie do zdecydowanych działań zmierzających do uwolnienia Andrzeja Poczobuta. Ten polski dziennikarz od pół roku jest pozbawiony wolności i przebywa w białoruskim areszcie śledczym w Żodzinie. Czujemy się bezsilni i bezradni, ale mamy świadomość, że władze polskie mają narzędzia do tego by zmusić reżim Łukaszenki do uwolnienia naszego kolegi. Oświadczamy, że nigdy nie pogodzimy się z sytuacją  represjonowania dziennikarzy. W sobotę, 25 września przyłączamy się do akcji Fundacji Grand Press i we wszystkichvnaszych portalach internetowych przypomnimy o tragicznej sytuacji w jakiej znajduje się nasz kolega dziennikarz Andrzej Poczobut a także wielu białoruskich dziennikarzy.

Sobieszewo, 23 września 2021”

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
Karol
25 dni temu

wyśmiewacie akcję na granicy z Białorusią a teraz chcecie rozmawiać z Białorusią?

Hermenegilda
Hermenegilda
25 dni temu
Reply to  Karol

Dwie różne sprawy.

Tetryk
Tetryk
25 dni temu

Zdziwiłem się zobaczywszy, że B24 podjęła wreszcie taki ważny temat. Dotychczas redakcja beskidzkiej wolała po stokroć zajmować się homoparadami i walką z rzekomą potworną dyskryminacją i przemocą stosowaną wobec homoseksualistów. Gdy zagłębiłem się w tekścik artykuliku wszystko stało się jasne – inicjatywa nie była po stronie redakcji.

Hermenegilda
Hermenegilda
25 dni temu
Reply to  Tetryk

Człowieku, redakcja B24 dołączył do ogólnej akcji dziennikarzy. O co Ci chodzi?, nie znalazłeś innego powodu do pstryczka? Pisz komentarze częściej to znajdziesz, nikt nie zabrania.

FanSystemu
FanSystemu
26 dni temu

Ha,ha 😁 bardzo ważny artykuł z punktu widzenia prasy LOKALNEJ!
Czy to nie pierwsze efekty zaproszenia redaktorów na Forum Ekonomicznym w Karpaczu?
Ps. Rozmawiam z Białorusinami. Patrzą na sąsiadów: rozkradzioną, pogrążoną w chaosie “wolną” Ukrainę, to znów na unijne “zawirusowane szajbą” kolonie Polskę i Litwę. Nie dziwicie sie , że nie pragną uwolnienia spod wpływów Rosji.

Hermenegilda
Hermenegilda
26 dni temu
Reply to  FanSystemu

Ważne, że Hermenegildę trzeba uwolnić no nie? Niewiele możesz wiedzieć o “wpływach Rosji” jak takie banialuki piszesz.

HerrFanSystemu
HerrFanSystemu
25 dni temu
Reply to  Hermenegilda

to dlaczego piszesz w cudzysłowie?
Nie wiem jaki masz kontakt z tym krajem, czy przebywasz tam czasem, czy rozmawiasz z ludźmi? czy raczej pilnie studiujesz giewu , czy tam nasze ukochane radio i inne “ścierające” się z sobą na pokaz stacje.
Żeby ocenić syt i pisać choćby tu, należy w niewielkim stopniu uwolnić swoją percepcję z wpływu redekatorów i redaktorzyn dyżurnych wszelkiej maści.
A poza tym, tradycyjnie od serca miłego popołudnia Ci życzę 😉
H.

Hermenegilda
Hermenegilda
25 dni temu
Reply to  HerrFanSystemu

Po prostu inaczej wiem, w Rosji byłam, rodzina stamtąd się wywodzi. Dalszych przykładów jednak nieobcego mi “wpływu Rosji” nie będę przytaczała a cytat się wziął z Twojego pisania. Spokojnie z tym wpływaniem na mnie redaktorów.
Nie tylko miłego popołudnia ale i wieczoru życzę dla Herr.

Hermenegilda
Hermenegilda
25 dni temu
Reply to  HerrFanSystemu

Inaczej wiem i w miejscu porównania wpływów Rosji z wpływami Unii i dlatego nazwałem Twoje wywody banialukami.

Inkwizytor
Inkwizytor
27 dni temu

Wrogość między naszymi państwami, prześladowanie mniejszości polskiej na Białorusi jest skutkiem działań polskiego rządu. Od dawna różne rządy szczują i plują na Łukaszenka co jest przejawem skrajnej głupoty. W interesie Polski leży wspułpraca z Białorusią i sprawienie że nasz kraj stanie się oknem na świat za dla Białorusi( oczywiście nie za darmo). Izolując i szczując na Łukaszenke od lat sami popychamy go w objęcia Putina.

Hermenegilda
Hermenegilda
26 dni temu
Reply to  Inkwizytor

Cała “prawda objawiona”.

HerrFanSystemu
HerrFanSystemu
25 dni temu
Reply to  Inkwizytor

nie przekonasz przeciętnego Polaka, ze Białoruś ma obecnie dla Polski konkretną wartość. Próbowałem. Ludzie są już medialnie przemaglowani a własnej wiedzy historycznej i o świecie nie mają.
Naszym działaczom obu partii marzy się zrobienie z Białorusi unijnego bantustanu pod urzędniczo-etatystycznym polskim protektoratem.
Oj.. mnóstwo to stanowisk do obsadzenia dla miłośników zegarków i łapówy – można by zażywać dobrobytu pełną paszczą wraz z rodzinami przez długie lata! Ajaj, takie latyfundia, biznes polski też tylko czeka aż się Łukaszence nogą powinie i UE z CIA powie: bierzemy ich majdanem.

Hermenegilda
Hermenegilda
27 dni temu

Może bliżej jest apel aby dziennikarze mieli dostęp do relacji co się dzieje na obszarze stanu wyjątkowego w Polsce?

Hermenegilda
Hermenegilda
27 dni temu

Co się działo więcej na zjeździe w Sobieszewie? Czy to wszystko opisywane 23.09 o zjeździe w Gdańsku? – powiązanie.