Wydarzenia Bielsko-Biała

Barbarzyńca w terenowym mercedesie. Rozjeżdżał… Żylicę (wideo)

Zdjęcie, wideo: SWP NASZE WODY

Ma terenowego mercedesa i fantazję, za to najwyraźniej brakuje mu piątej klepki. Wędkarz uwiecznił na filmie przejażdżkę jakiegoś barbarzyńcy korytem Żylicy.

Do bulwersującego zdarzenia doszło 19 września w rejonie ulicy Kalinowej w Rybarzowicach. Kierowca terenowego mercedesa wpadł na idiotyczny pomysł jazdy w wodach potoku, stwarzając zagrożenie dla przyrody. – Obecnie obowiązuje tam okres ochronny pstrąga potokowego i całkowity zakaz wędkowania ze względu na ciąg tarłowy. W potoku występują ryby pod ochroną gatunkową, takie jak śliz, strzebla potokowa czy głowacz – wskazują członkowie SWP „Nasze Wody”.

Działacze domagają się od Wód Polskich podjęcia zdecydowanych działań, zawiadomienia stosownych organów i pociągnięcia do odpowiedzialności sprawcy zdarzenia. Przypominają, że jazda pojazdami w korytach rzecznych jest zabroniona i grozi za to grzywna. – Rzeki to nie tory przeszkód. Nie pozwólmy na ich rozjeżdżanie! – apelują.

Niestety, kierowcy terenówek, quadów, motocykli i skuterów śnieżnych to coraz większe przekleństwo w Beskidach. Służby w walce z tym motoryzacyjnym bandytyzmem są praktycznie bezradne, a sami pseudokierowcy tylko się śmieją z perspektywy otrzymania 500-złotowego mandatu. Miłośnicy nielegalnej jazdy terenowej za nic mają przepisy, przyrodę i innych odwiedzających lasy, bowiem – czując się zupełnie bezkarni – jeżdżą po szlakach turystycznych i bawią się w najlepsze nawet w tak tłumnie odwiedzanych miejscach, jak Dolina Wapienicy czy rejon Przełęczy Przegibek i Magurki Wilkowickiej, i to nieraz pod nosem pracowników Lasów Państwowych.

KB_42_2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przemyśl to:
Przemyśl to:
25 dni temu

dajecie się łatwo wypuszczać. Wystarczy Wam napisać coś mocniejszymi słowami (barbarzyńca, rozjeżdżał rzekę itp) i już Wy bylibyście gotowi rozjeżdżać jego. Zastanówcie się.
Oczywiście że głupi wybryk, godny potępienia by nie rozpowszechniać jazd autami po rzekach. Ale prawdopodobnie nikogo nie rozjechał, żadnej ryby nie utopił i olejem nie nakapał – w porównaniu do tego jaki syf do rzeki idzie powyżej – od maszyn leśnych zaczynając. Więcej bardziej głupich i szkodliwych spraw się dzieje a to tylko odwraca Waszą uwagę.

Hermenegilda
Hermenegilda
25 dni temu
Reply to  Przemyśl to:

Mojej uwagi nie odwraca. Dziś, przy ideologii chamstwa (pasuje do ideologii LGBT), nie da się stosować grzecznych słów, nie są rozumiane. Czyli głupie może być ale tylko trochę bo są rzeczy głupsze. Podejrzewam, że napisał Herr zmieniający nicki i usiłujący zmienić nam świadomość. Super.

Hermenegilda
Hermenegilda
25 dni temu
Reply to  Przemyśl to:

Masz rację, prawdopodobnie Herr, są rzeczy głupsze i jak wtedy je nazwać?

Aldona
Aldona
25 dni temu

To jakiś nowobogacki buc…

Hermenegilda
Hermenegilda
26 dni temu

Mam straszną depresję po tych psychotropach – jestem obesr anym brzydalem!

Beskid 4x4 off road team
Beskid 4x4 off road team
26 dni temu

A te zakały wędkarskie tylko szukają dziury w całym. Wasza rzeka? Blokujecie inwestycje np mury oporowe, regulacje itp. Siedzicie nad tymi potokami pierdzicie w stołki i chlejecie piwska a nawet butelek no pozbieracie. A jak potokami drewno się ściąga farmerami to gdzie jesteście?

Heniek
Heniek
26 dni temu

Ja ci pajacu zryję quadem ogród dobra ?

Kri_
Kri_
25 dni temu

Ty to jesteś off-rozum team, wybitny młot, reszta teamu podobna?

😂😂
😂😂
26 dni temu

Sensacja … w rządzie wydają miliony ,lekarze nie leczą, niby pandemia jest ,wszystko drogie a wy się chłopa czepiacie ze rzeka jedzie….😂😂😂pewno jak mosty remontują to nie dotykają rzek 🤣🤣🤣śmieszna nasza Polska

Imiel
Imiel
26 dni temu
Reply to  😂😂

Kraj spoko tylko ludzie k***y.

Hermenegilda
Hermenegilda
27 dni temu

Ludziom to się już w d….przewraca,mnie nawet na rower nie stać.

Hermenegilda
Hermenegilda
27 dni temu
Reply to  Hermenegilda

I dobrze, podszywacz, że nie masz roweru bo rowerem nie da się rozjeżdżać potoku a zaraz byś to chciał robić

Bodek
Bodek
27 dni temu
Reply to  Hermenegilda

To zacznij robić pałe to cię będzie stać:)

Zorientowany
Zorientowany
27 dni temu

Nikt nie postradał zmysłów za wyjątkiem kierowcy tego merola. Prawo jest prawem, przepisy przepisami; należy się do nich stosować. Jakby każdy robił sobie wg swojego widzimisię to obudzimy się w anarchii.
I tyle w temacie dla przemądrzałego Har46.

Har46
Har46
27 dni temu

I co się komu stało. Ludzie wy już całkiem postradaliscie zmysły. Trochę deszczu i jest większe zamieszanie w rzece niż po przejezdzie tej terenówki.

Dawid
Dawid
27 dni temu
Reply to  Har46

Har46 jesteś p****t.

Pstrąg potokowy
Pstrąg potokowy
27 dni temu

Mercedes to stan umysłu a nie marka