Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

Uzdrowiska wznawiają swoją działalność

Fot. UM w Ustroniu

Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają swoją działalność. Małgorzata Doros, rzecznik prasowy Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach, przekazuje informacje o szczegółach.

Pobyt w uzdrowisku będzie przysługiwać pacjentom, którzy mają potwierdzone skierowanie na leczenie po 15 czerwca. Wyjazd odbywać się będzie na podstawie tego dokumentu. Leczenie uzdrowiskowe przysługuje również osobom, które pobyt w sanatorium miały rozpocząć w terminie od 14 marca do 14 czerwca, a także tym, którzy musieli przerwać leczenie z powodu pandemii, jak również kolejnym pacjentom oczekującym na rozpoczęcie leczenia.

Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2. Testy będzie można wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego w punktach pobrań, tzw. drive-thru. Testy sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Podstawą do wykonania testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 jest skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową.

– O tym, gdzie wykonać takie badanie, poinformuje pacjenta pisemnie właściwy oddział wojewódzki NFZ. Oddział wskaże adresy punktów pobrań oraz godziny, w których osoba oczekująca na rozpoczęcie leczenia uzdrowiskowego będzie mogła poddać się badaniu – wyjaśnia Adam Niedzielski, prezes NFZ. Wynik testu przed wyjazdem przekaże pacjentowi uzdrowisko, do którego ten został skierowany. W przypadku wyniku negatywnego, uzdrowisko potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia.

Wykaz punktów pobrań w województwie śląskim, w których można wykonać test, znajduje się tutaj. Szczegółowe informacje oraz adresy punktów pobrań dostępne są również pod bezpłatnym numerem Telefonicznej Informacji Pacjenta: 800 190 590.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments