Sport Cieszyn

V Zimowe wejście na Czantorię w krótkich gaciach. Pójdą dla Jacka Jakubowskiego

Fot. mat. prasowe organizatora

Lubicie zimno i aktywność fizyczną? Pamiętajcie więc, że wielkimi krokami zbliża się Zimowe wejście na Czantorię w krótkich gaciach. W tym roku wydarzenie, które oprócz wspólnego zdobywania Czantorii zimą, ma na celu zbiórkę charytatywną na rzecz mieszkańców naszego regionu, odbędzie się w sobotę, 24 lutego, już po raz piąty. Imprezę objął patronatem będący ikoną morsowania i rekordzistą księgi Guinnessa Valerjan Romanovski.

Rekreacyjno-charytatywna zabawa kierowana jest do wszystkich Morsów, osób lubiących zimno oraz aktywność fizyczną. Do udziału organizatorzy zapraszają całe rodziny. Zbiórka uczestników nastąpi przy Stacji Dolnej Kolei Linowej Czantoria w Ustroniu między godz 10.30 a 10.45). Start planowany jest o godz. 11.00.

Tegoroczna edycja wydarzenia dedykowana jest mieszkańcowi oraz strażakowi-ochotnikowi z gminy Goleszów. „Jacek Jakubowski – bo to o nim mowa – ma 53 lata, przez wiele lat był zawodowym kierowcą ciężarówki oraz przez 35 lat służył w pododdziale bojowym jako dowódca oraz kierowca w jednostce OSP w Kisielowie. Niestety wszystko zmieniło się w sierpniu 2022 roku, gdy usłyszał diagnozę o nowotworze złośliwym – mięsaku w lewej łydce. Od tego czasu przeszedł kilka cykli chemioterapii, radioterapii oraz operacji. Niestety, ponieważ pojawiły się przerzuty, zapadła decyzja o amputacji lewej nogi w udzie” – piszą organizatorzy, dodająć, że zebrane podczas V edycji zimowego wejścia na Czantorię fundusze zostaną przekazane na zakup protezy nogi oraz rehabilitację i dalsze leczenie.

Na mecie, zlokalizowanej przy górnej stacji kolejki, na uczestników wydarzenia czekać natomiast będą m.in. pamiątkowe medale, ciepły posiłek oraz baseny z zimną wodą, w których miłośnicy zimowych aktywności będą mogli morsować na wysokości 851 m. Wystąpi ponadto kapela góralska.

google_news