Sport Sucha Beskidzka

Valvoline Rajd Małopolski pojedzie w powiecie suskim!

Fot. Materiał prasowy

Zaledwie kilka dni pozostało do startu pierwszej edycji rajdu samochodowego Valvoline Rajd Małopolski! Zawody, które organizowane są w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska odbędą się 30 i 31 lipca po terenach Makowa Podhalańskiego, Suchej Beskidzkiej i Zawoi.

Valvoline Rajd Małopolski w powiecie suskim liczyć będzie łącznie ponad 21 kilometrów, a rywalizacja podzielona zostanie na siedem odcinków specjalnych, które wytyczono po technicznych i wąskich drogach. Organizatorzy spodziewają się aż ponad setki uczestników. Rajd rozpocznie się w piątek (30 lipca) o 19.35, gdy na odcinek specjalny o długości 2,42 km kierowcy wyruszą z Rynku w Makowie Podhalańskim. Potem załogi przejadą na serwis znajdujący się na placu Targowym w Suchej Beskidzkiej.

Na sobotę (31 lipca) zaplanowano dwa odcinki specjalne, pokonywane trzykrotnie: OS 2/4/6 Przysłop (3,2 km) i OS 3/5/7 Sucha Beskidzka (3,0 km). OS-y wystartują odpowiednio o 9.43, 12.56 i 16.09 oraz o 9.58, 13.11 i 16.24. Na 16.36 zaplanowano metę rajdu na terenie zamku w Suchej Beskidzkiej.

Cieszymy się, że do organizacji rajdu włączyło się wiele instytucji i firm, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Honorowy patronat objął między innymi marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, co jest dla nas wielkim zaszczytem – podkreśla Gabriel Borowy, przewodniczący komitetu organizacyjnego, który kieruje prośbę do kibiców o zachowanie bezpieczeństwa i stosowanie się do poleceń osób zabezpieczających trasę.

google_news