Wydarzenia Bielsko-Biała

W Beskidach zaginął wiatrakowiec

Fot. Zdjęcie ilustracyjne pixabay

Aktualizacja: Wrak odnaleziono. Więcej informacji w materiale Spalony wrak wiatrakowca znaleziono w gęstym lesie. Pilot nie przeżył. Tak wygląda miejsce katastrofy | ZDJĘCIA

Na Żywiecczyźnie trwają poszukiwania wiatrakowca (rodzaj statku powietrznego przypominającego śmigłowiec) w kolorze biało-czerwonym o znakach rozpoznawczych OMM199, który dziś późnym popołudniem zaginął w Beskidach.

Wiatrakowiec leciał ze Słowacji na lotnisko w Bielsku-Białej. Ostatni raz był z nim kontakt o 18.35 w rejonie miejscowości Oravska Leśna na Słowacji.
Działania poszukiwawcze rozpoczęła policja i straż pożarna. Zakłada się, że pilot ze względu na złe warunki atmosferyczne mógł przemieszczać się wzdłuż lokalnych dróg górskimi dolinami.

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej prosi wszystkie osoby mogące posiadać informacje na temat zaginionego statku powietrznego o kontakt z Cywilno-Wojskowym Ośrodkiem Koordynacji Poszukiwania i Ratownictwa Lotniczego (48 22 574 51 90, 48 22 574 51 91, 48 885 745 190), policją, strażą pożarną lub GOPR-em.

google_news
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ikar
Ikar
1 rok temu

Po drodze nie ma trujkąta Bermuckiego więc najprawdopodobniej się rozj… ał

Eeee
Eeee
1 rok temu

Najprawdopodobniej się rozj&ebał

co ważniejsze
co ważniejsze
1 rok temu

Zacząłbym od poszukiwania człowieka kierującego wiatrakowcem.

Zelena
Zelena
1 rok temu

Pewnie taki sam. Jak w lesie pod Bydgoszczą