Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

W bielskim sanepidzie proszą o cierpliwość. Część pracowników zakażonych, część na kwarantannie

Obraz: Gerd Altmann z Pixabay

Koronawirusem zakaziło się czworo pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bielsku-Białej.

Zakażenia oraz kwarantanna dla części pracowników sanepidu oznaczają, że o wiele mniejszy zespół musi sobie radzić z ogromem pracy spowodowanej ciągle postępującą pandemią.

Sanepid stara się uzupełnić braki kadrowe. W pracy Stacji pomagają dwie osoby ze Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej. Trwają też rozmowy z urzędem pracy w kwestii skierowania chętnych na staż w PSSE.

W bielskim sanepidzie proszą o cierpliwość. Przypominają, że kontakt z tą instytucją odbywa się teraz za pośrednictwem ogólnopolskiej linii telefonicznej (nr 222 500 115). Dopiero po wstępnej weryfikacji za pośrednictwem tej linii, lokalny sanepid otrzymuje informacje o sprawie mieszkańca i sam się z nim kontaktuje. Taka forma organizacji to nie pomysł bielskiego sanepidu, tylko wynik rozwiązań ogólnopolskich.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nixi
Nixi
1 miesiąc temu

Czyli czlowieczrksie sie sie nie dodzwoni a straci pieniądze wiszac na telefonie oby ludziki nie ruszyli pieszo bo będzie szybciej

Last edited 1 miesiąc temu by Nixi
M
M
1 miesiąc temu

Trzymajcie się zdrowo! Sanepid też ludzie

Arek
Arek
1 miesiąc temu

Nie pali sie!!!! kto ma umrzeć to umrze …… ludzie miejcie zrozumienie dla Sanepidu,……………..tam pracują także ludzie

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Arek

I taka jest prawda, pracują ludzie i ciężko pracują. Zakażenie ma prawo być przy takiej zachorowalności. Niech Starostwo oddeleguje następne 2 osoby. Teraz dopiero rozmowy o stażu?. Jeśli był kłopot dodzwonić się lokalnie, co się ma dziać przy korzystaniu z ogólnopolskiej linii telefonicznej? – ot organizacja z wyobraźnią.