Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

W bielskim sanepidzie proszą o cierpliwość. Część pracowników zakażonych, część na kwarantannie

Obraz: Gerd Altmann z Pixabay

Koronawirusem zakaziło się czworo pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bielsku-Białej.

Zakażenia oraz kwarantanna dla części pracowników sanepidu oznaczają, że o wiele mniejszy zespół musi sobie radzić z ogromem pracy spowodowanej ciągle postępującą pandemią.

Sanepid stara się uzupełnić braki kadrowe. W pracy Stacji pomagają dwie osoby ze Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej. Trwają też rozmowy z urzędem pracy w kwestii skierowania chętnych na staż w PSSE.

W bielskim sanepidzie proszą o cierpliwość. Przypominają, że kontakt z tą instytucją odbywa się teraz za pośrednictwem ogólnopolskiej linii telefonicznej (nr 222 500 115). Dopiero po wstępnej weryfikacji za pośrednictwem tej linii, lokalny sanepid otrzymuje informacje o sprawie mieszkańca i sam się z nim kontaktuje. Taka forma organizacji to nie pomysł bielskiego sanepidu, tylko wynik rozwiązań ogólnopolskich.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nixi
Nixi
10 miesięcy temu

Czyli czlowieczrksie sie sie nie dodzwoni a straci pieniądze wiszac na telefonie oby ludziki nie ruszyli pieszo bo będzie szybciej

Last edited 10 miesięcy temu by Nixi
M
M
10 miesięcy temu

Trzymajcie się zdrowo! Sanepid też ludzie

Arek
Arek
10 miesięcy temu

Nie pali sie!!!! kto ma umrzeć to umrze …… ludzie miejcie zrozumienie dla Sanepidu,……………..tam pracują także ludzie

Hermenegilda
Hermenegilda
10 miesięcy temu
Reply to  Arek

I taka jest prawda, pracują ludzie i ciężko pracują. Zakażenie ma prawo być przy takiej zachorowalności. Niech Starostwo oddeleguje następne 2 osoby. Teraz dopiero rozmowy o stażu?. Jeśli był kłopot dodzwonić się lokalnie, co się ma dziać przy korzystaniu z ogólnopolskiej linii telefonicznej? – ot organizacja z wyobraźnią.