Wydarzenia Bielsko-Biała

W Bielsku-Białej prawie wszystkie drogi są przejezdne. W Bestwinie powstało osuwisko ZDJĘCIA

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej poinformowała, że od godz. 13.00 niemal wszystkie drogi w mieście są już przejezdne. Zamknięta pozostaje tylko ul. Wyzwolenia, gdzie wystąpiły uszkodzenia jezdni. Działania służb skupiają się teraz na miejscowościach powiatu bielskiego. W Bestwinie doszło do sporej wielkości osuwiska, woda podmyła most.

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje, że w wyniku uszkodzenia jezdni w ciągu ul. Wyzwolenia, ulica została zamknięta do czasu usunięcia awarii. Zaleca się objazd ul. Krzemionki, ul. Wincentego Witosa. Do odwołania zostaje zamknięta także ul. Trakcyjna, za zjazdem do stacji paliw. Aspirant Przemysław Kozyra przekazał nam przed godz. 13.00, że pozostałe drogi w mieście są już przejezdne.

Obecnie działają w Bielsku-Białej i okolicy działania prowadzą PSP i OSP w liczbie 55 zastępów i ok. 320 strażaków. Na obszarze chronionym przez KM PSP Bielsko-Biała, działają zastępy z jednostek z Będzina, Jaworzna, Rudy Śląskiej i Sosnowca.

W gminie Kozy podtopione są posesje prywatne, zalane piwnice domów, zerwane linie energetyczne, powalone podmyte przez wodę drzewa. Zniszczone zostały kładki i mosty na rzekach Kozówka i Pisarzówka.

W gminie Jasienica zalana jest ul. Strumieńska w Jasienicy, ul. Cieszyńska, droga z Wieszcząt do Bielowicka oraz przejazd pod S-52 na wysokości urzędu gminy. Podtopienia prywatnych posesji występują szczególnie w sołectwach: Jasienica, Międzyrzecze Górne, Międzyrzecze Dolne, Bielowicko i Łazy. Jednostki OSP udrażniają przepusty drogowe, wypompowują wodę z zalanych piwnic. Zarządzanie kryzysowe Urzędu Gminy w Jasienicy wspomaga działania OSP.

Do sporego osuwiska doszło w rejonie mostu łączącego ul. Bestwińską z Krakowską w Bestwinie. Trwają oględziny mostu, bo spłukane są także jego elementy konstrukcyjne. Obiekt może zostać zamknięty. Czytelnicy z Żywca informują z kolei, że przed chwilą na ul. Powstańców Śląskich drzewo spadło na autobus komunikacji miejskiej. Trzy osoby zostały poszkodowane.

Z uwagi na wzmożone opady atmosferyczne w Bielsku-Białej wciąż występują utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Możliwe są opóźnienia. Przez zamknięcie fragmentu ul. Wyzwolenia na wysokości przystanku Wyzwolenia Księżycowa – linie nr 13 i 31 kończą bieg na przystanku Hałcnów Kościół, w zamian do przystanku Hałcnów Granica skierowana została linia nr 17. Odjazdy z przystanku Hałcnów Granica odbywają się wg rozkładu dla przystanku Hałcnów Kościół. Taka sytuacja może występować do jutra.

google_news