Wydarzenia Bielsko-Biała

W Bielsku-Białej przeprowadzono arcytrudną operację. Rozległy guz wymagał wycięcia części płuca i przedsionka serca

Zdjęcia: American Heart of Poland

W Bielsku-Białej przeprowadzono z sukcesem niezwykle skomplikowaną operację u pacjentki z rozległym guzem nowotworowym płuca, naciekającym ścianę lewego przedsionka serca. – To szansa dla pacjentów z rozległymi nowotworami klatki piersiowej – cieszą się w bielskim oddziale Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.

Zabieg przeprowadziły zespół kardiochirurgów pod kierunkiem dr. Witolda Gerbera, ordynatora Oddziału Kardiochirurgii w bielskim oddziale PAKS oraz zespół torakochirurga prof. Marcina Zielińskiego ze Szpitala im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.

32-letnia pacjentka po zabiegu przeprowadzonym na początku czerwca czuje się dobrze. Od prawie dwóch tygodniu przebywa w ustrońskim uzdrowisku. – Zabieg, mimo że rozległy i złożony z dwóch procedur torako- i kardiochirurgicznej, pacjentka przeszła bardzo dobrze – mówi dr Witold Gerber.

– Sama operacja wykonana siłami dwóch zespołów odbyła się w sposób planowy i – w moim odczuciu – bardzo sprawnie. Poruszaliśmy się w znanym nam bardzo dobrze polu operacyjnym, wykonując swoją część zabiegu, a połączenie naszych sił umożliwiło wykonanie zabiegu operacyjnego jednoczasowo i doszczętnie, co dobrze rokuje na przyszłość dla chorej. Jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu prof. Marcina Zielińskiego i bardzo cieszę się z możliwości takiej współpracy – dodaje ordynator Oddziału Kardiochirurgii.

Prof. Marcin Zieliński od lat leczy pacjentów z nowotworami płuca, jednak – jak mówi – w niektórych przypadkach bez pomocy kardiochirurgów nie ma szans doszczętnie usunąć naciekającego guza. Tak było właśnie w przypadku tej pacjentki, u której konieczne było wycięcie części płuca oraz części lewego przedsionka serca, co wymagało zastosowania krążenia pozaustrojowego.

Od wielu lat tego typu skomplikowane zabiegi wspólnie z prof. Zielińskim wykonywał prof. Andrzej Bochenek. Od czerwca współpraca jest kontynuowana w bielskim oddziale. Prof. Bochenek nie kryje radości, że współpraca wybitnych zespołów lekarskich jest kontynuowana, ponieważ daje to szansę na uratowanie życia pacjentów z najtrudniejszymi i skomplikowanymi nowotworami klatki piersiowej.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jola
Jola
1 miesiąc temu

To było miesiąc temu

Marcin
Marcin
1 miesiąc temu

Ja również pozdrawiam moja mama zmarła w tej klinice po rozległym zawale pan ordynator opowiadał gówniane frazesy jak to sie nie naświetlił po próbie jej ratowania a puźniej jak była wprowadzona w śpiączke robili wszystko żeby sie jej pozbyć i im sie udało przyjoł ją szpital wojewódzki mimo że kazali mi szukać miejsca na całym śląsku nikt nie chce mieć trupa w statystykacha ale zmarła właśnie już w tej jebanej klinice.

Hermenegilda oryginał
Hermenegilda oryginał
1 miesiąc temu

Wielki szacunek dla tych WYBITNYCH lekarzy.

wybitność
wybitność
1 miesiąc temu

Tu jeszcze trzeba dostrzec WYBITNY komentarz podszywacza.

M3f1k
M3f1k
1 miesiąc temu

Po przerwie Covidovej dla niektórych lekarzy założenie 4 szwów to trudne zadanie.

Anna Jo
Anna Jo
1 miesiąc temu

Promocja na sile, PAKS się konczy???Bo takie rzeczy to już dużo wcześniej i bez rozgłosu….

DM
DM
1 miesiąc temu

Szkoda, ze praktycznie cały artykuł to w większości kopiuj-wklej z linkedin American Heart of Poland

Barbara
Barbara
1 miesiąc temu

Wspaniali lekarze i całe szczęście że takich mamy. Gdyby nie oni tysiące ludzi już by było na wiecznych wakacjach.

trzeba pamiętać
trzeba pamiętać
1 miesiąc temu
Reply to  Barbara

i są z pandemii

nic za darmo
nic za darmo
1 miesiąc temu

Ciekawie by było aby ktoś umiał wycenić ile taka operacja kosztuje gratis.

Wielcy
Wielcy
1 miesiąc temu

Gratulacje, doszczętnie to optymistycznie brzmi ale czy na pewno?