Bielsko-Biała Sport Czechowice-Dziedzice Oświęcim

W Czańcu dziewczęta grały o puchar Małgorzaty Glinki. UKS Victoria Witkowice tuż za podium – ZDJĘCIA

Fot: A. Grabski

24 drużyny z Porąbki, Kóz, Bielska-Białej, Kęt, Andrychowa, Oświęcimia, a nawet Będzina czy Opola zjechały w sobotnie przedpołudniu do Czańca gdzie rozegrały I Turniej o Puchar Małgorzaty Glinki w mini siatkówce dziewcząt.

Organizatorem był niezawodny UKS Milenium Porąbka. Turniej udało się zorganizować przy wsparciu Glinka Academy, Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także Gminy Porąbka. Siatkarskie zawody otworzył Wójt Gminy Paweł Zemanek, który na wstępie życzył udanych zmagań i jak najmniej kontuzji.

Turniej miał charakter zabawowy, ale pomimo tego jego poziom był niezwykle wysoki, widać było, że dziewczyny ostro trenują i nie odpuszczają żadnej piłki. Po kilku godzinach zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna ECO AZS UNI Opole, która w finale pokonała MUKS Będzin, a najniżej na podium stanęła druga drużyna ECO AZS UNI Opole. Tuż za podium uplasowała się drużyna UKS Victoria Witkowice.  Wysokie miejsca zajęły drużyny BKS Stal Bielsko-Biała, MKS Andrychów, a także przedstawiciele gospodarzy.

Pamiątkowe medale, puchary, a także drobne upominki dla zawodniczek ich trenerów oraz sędziów wręczył główny organizator turniej Mirosław Walusiak.

google_news