Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

W Czechowicach 16 złotych za śmieci

Fot. Marcin Kałuski

Już od stycznia mieszkańcy Czechowic-Dziedzic będą płacić miesięcznie 16 złotych od osoby za wywóz śmieci. Niedługo z tak znaczącymi podwyżkami, a może i większymi, będą się musieli zmierzyć mieszkańcy kolejnych gmin.

Rada Miejska podczas dwóch grudniowych sesji, w tym wczorajszej, „zaklepała” zmiany. Każdy mieszkaniec za odbiór zapłaci 16 złotych zamiast dotychczasowych 11 złotych. Jeśli ktoś oddaje nieposegregowane śmieci, co miesiąc musi wyłożyć 32 złote. Żeby pokryć koszty umowy z firmą wywożącą odpady, która będzie obowiązywać od 1 maja przez 20 miesięcy, podwyżki dla mieszkańców powinny być jeszcze wyższe. Zdecydowano się wprowadzić więc swoisty okres przejściowy. Oznacza to jednak, że w 2020 roku mieszkańcy będą musieli płacić co najmniej 18 złotych.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
2 lat temu

16 zł to niewiele……………..powinno być 160 zł i wtedy mógłby zacząć się okres żółtych kamizelek z wozami pancernymi na ulicach

ZamowMariana.pl
ZamowMariana.pl
2 lat temu

Kolejne miasto, które podnosi opłaty za śmieci. Wystarczy uchwała rady miasta. Inaczej jest u mnie: https://zamowmariana.pl/. Wywóz gruzu i odpadów zmieszanych nie drożeje. Klienci patrzą przede wszystkim na koszty.

Emil
Emil
2 lat temu

16 zł to niewiele, wystarcza oszczędnie jeździć małym ekologicznym autkiem i kasa na śmieci się znajdzie a nie pinkolić że śmieci drożeją a Touaregiem się rozbijać.

Franuś
Franuś
2 lat temu
Reply to  Emil

16 zł to niewiele? A to nie kres drożenia. Może niektórzy (całkiem spora gromada) nie mają touarega, które trzeba zamienić na małe ekologiczne autko. Może w ogóle nie mają auta. Może mają dużą rodzinę wielokrotność 16 zł.

Franuś
Franuś
2 lat temu

Czy ktoś zadaje z radnych akceptujących podwyżkę o 25 procent – gdzie jest kres podwyżek i jakie podjąć kroki na przyszłość aby uchronić mieszkańców przed czarną perspektywą? Radni mogą uchwalać na zasadzie, że w sąsiednim mieście, gminie jest jeszcze drożej lub równie drogo. Ale za śmieci coraz wyższa opłata jest uiszczana z kieszeni mieszkańców. Rolą radnych jest nie tylko doraźnie uchwalić ale zmobilizować włodarzy do walczenia o dobro mieszkańców zgodnie z niedawną przysięgą składaną przez wszystkich niedawno.

Zuzanna
Zuzanna
2 lat temu
Reply to  Franuś

Zakceptowałbyś podwyżke pensji o 25% ? To akceptuj też podwyżke za śmieci o 25% .