Bielsko-Biała Sport

Znamy harmonogram MŚ U-20

23 maja rozpoczną się Mistrzostwa Świata FIFA U-20. Dzień później odbędzie się pierwszy mecz na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej.

Początek o 20.30. Kolejne spotkanie w stolicy Podbeskidzia odbędzie się już dzień później o 18.00. Po dniu przerwy (w niedzielę) – w poniedziałek i wtorek dwa kolejne mecze w Bielsku-Białej. W poniedziałek gramy o 20.30, we wtorek – o 18.00. Po dniu przerwy – znowu dwa mecze, w czwartek i piątek. W oba te dni piłkarze wyjdą na murawę bielskiego stadionu o 20.30. Kolejny mecz – to będzie już 1/16 finału – zostanie rozegrany przy Żywieckiej we wtorek, 4 czerwca, o 20.30. Ostatnia szansa, by zobaczyć najlepszych młodzieżowców nadarzy się w Bielsku-Białej w sobotę, 8 czerwca. Początek znowu o 20.30 i będzie to mecz ćwierćfinałowy.

W piątek FIFA zaprezentowała logo Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019 oraz szczegółowy harmonogram meczów. Turniej potrwa od 23 maja do 15 czerwca, wezmą w nim udział 24 drużyny z całego świata. Poza Bielskiem-Białą mecze odbędą się w Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie, Łodzi (finał) oraz Tychach.

– Czeka nas wspaniały i niezwykle prestiżowy turniej. Nie mogliśmy lepiej wymarzyć sobie świętowania przypadającej na 2019 rok setnej rocznicy powstania Polskiego Związku Piłki Nożnej. Poprzednie edycje turnieju wykreowały wielu wybitnych piłkarzy, a świat po raz pierwszy usłyszał o takich nazwiskach jak Messi, Maradona, Iniesta, Griezmann, Salah czy Pique – mówi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Turniej wystartuje w czwartek 23 maja, kiedy to na stadionach w Łodzi (tam odbędzie się oficjalny mecz otwarcia), Bydgoszczy, Gdyni i Lublinie zostaną rozegrane pierwsze spotkania. Dzień później odbędą się mecze w Tychach i Bielsku-Białej. Faza grupowa potrwa do 31 maja. Po dwóch dniach odpoczynku 16 najlepszych zespołów przystąpi do fazy pucharowej i walki o ćwierćfinał. Turniej zakończy się 15 czerwca meczem finałowym w Łodzi. Dzień wcześniej w Gdyni zostanie rozegrany mecz o brązowy medal.

Prawo gry na polskich stadionach zapewniło sobie jak dotąd 16 reprezentacji. To sześciu przedstawicieli Europy: Polska (gospodarz), Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja i Norwegia; cztery zespoły z Azji: Japonia, Korea Południowa, Arabia Saudyjska, Katar, cztery ze strefy CONCACAF: USA, Meksyk, Panama, Honduras, a także dwie drużyny z Oceanii: Nowa Zelandia i Tahiti. Późniejsze turnieje kwalifikacyjne wyłonią jeszcze po 4 uczestników z Afryki oraz Ameryki Południowej. – Jestem przekonany, że nasze wspaniałe Miasta Gospodarze: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdynia, Lublin, Łódź i Tychy – staną na wysokości zadania i wspólnie zorganizujemy turniej, z którego wszyscy będziemy dumni – mówi prezes Zbigniew Boniek.

Organizatorzy podkreślają, że cały czas trwa proces rekrutacji wolontariuszy na Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019. Chętni przeżycia ciekawej przygody i zdobycia cennego doświadczenia mają czas jeszcze tylko do 31 grudnia 2018 roku. Więcej informacji na stronie laczynaspilka/wolontariat .

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments