Sport Czechowice-Dziedzice

W Czechowicach-Dziedzicach pobiegną wilczym tropem

Połączą patriotyzm, pamięć historyczną i sport. Czechowice-Dziedzice włączają się do ogólnopolskiego przedsięwzięcia pod hasłem „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Fundacja Wolności i Demokracji organizuje tego dnia coraz popularniejszy w Polsce bieg. W Czechowicach-Dziedzicach zawody przygotowuje Stowarzyszenie Pamięci Armii Krajowej w Bielsku-Białej.

Niedzielny bieg rozpocznie się – bez względu na pogodę – o 11.00 pod Zespołem Szkół Technicznych i Licealnych przy ulicy Traugutta 11. – Trasa będzie wiodła ulicami Traugutta, Towarową i Kolejową, gdzie pod tablicą upamiętniającą setną rocznicę odzyskania niepodległości znajdującą się na ścianie dworca PKP zostaną złożone kwiaty. Następnie trasa będzie biegła ulicami Słowackiego i Traugutta aż do mety przy ZSTiL – opisuje Zygmunt Mizera.

Bieg odbędzie się na dystansie 1 963 metrów trasą asfaltową. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Dystans jest nieprzypadkowy – wskazuje na rok, w którym w walce zginął ostatni żołnierz wyklęty – Józef Franczak ps. „Lalek”.

Trzeba się spieszyć z zapisami, bowiem uczestników może być maksymalnie 250. Otrzymają okolicznościowe koszulki, a po biegu – dyplomy.

Regulamin biegu do pobrania TUTAJ.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ono
ono
2 lat temu

Będzie to bieg tzw.świńskim truchtem.