Wydarzenia Wadowice

Wadowice: Zmiana organizacji ruchu!

Widoczne na fot. znaki drogowe będą obowiązywać od poniedziałku 17 lutego. Fot. Bogdan Szpila

W związku z przebudową ul. Lwowskiej w Wadowicach od godz. 7.00 w poniedziałek 17 lutego będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu.

Jadąc od mostu na Skawie w kierunku rynku należy skręcić (w prawo) w ulicę Fabryczną. Natomiast jadąc od rynku w kierunku mostu (kierunek Kalwaria Zebrzydowska) tak jak dotychczas można korzystać z ulicy Lwowskiej.

Ulica Lwowska zostanie gruntownie przebudowana. Wzdłuż drogi powstanie ścieżka rowerowa, będzie stacja serwisowa, 30 stojaków na rowery, 42 nowe ławki, 13 huśtawek oraz 23 kosze na śmieci z funkcją segregacji. Posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy.

W ramach inwestycji będzie wykonanych wiele prac „podziemnych”, gdyż Lwowska kryje pod sobą główną magistralę wodociągowo-kanalizacyjną miasta, która zostanie kompleksowo zmodernizowana. W ramach prac przewidziano m.in. przebudowę wodociągu oraz sieci: elektroenergetycznych, sanitarnych i deszczowych. Kosztorys przewiduje wydanie 14 086 037,18 mln zł, z czego blisko 6,2 mln zł będzie dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Dariusz Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dariusz
Gość
Dariusz

Czy ulicą Lwowską można będzie w przyszłości jeździć samochodami i w jakim zakresie? Nie jest dostępna wizualizacja jak Lwowska będzie wyglądała po przebudowie?