Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

W Czechowicach PiS i RPW na marginesie

Od lewej: Maciej Kołoczek, Bartłomiej Fajfer, Damian Żelazny, Mariach Błachut i Paweł Mrowiec. Fot. Marcin Kałuski

Dzisiaj po raz pierwszy w kadencji obradowała czechowicka rada. Damian Żelazny ponownie został wybrany jej szefem. Nie miał nawet kontrkandydata.

Choć głosowanie było tajne, to rozkładu głosów łatwo się domyślić. Damian Żelazny zdobył 13 głosów, a właśnie tyle mandatów zdobyła Nowa Inicjatywa nowego-starego burmistrza Mariana Błachuta, która ma większość w radzie. Pozostałych 8 radnych wstrzymało się od głosu. Przypomnijmy, że 5 radnych ma Rodzina-Prawo-Wspólnota, a 3 Prawo i Sprawiedliwość.

O funkcję jedynego wiceprzewodniczącego starali się Bartłomiej Fajfer z Nowej Inicjatywy i Radosław Hudziec z RPW. Wygrał ten pierwszy, zdobywając 12 głosów. O 4 mniej otrzymał jego kontrkandydat.

Radni PiS-u i RPW mieli duże pretensje do Nowej Inicjatywy z Damianem Żelaznym na czele o to, że ilość miejsc w prezydium ograniczono tylko do dwóch, a oba obsadzili radni z NI. Przekonywali, że w prezydium powinno zasiadać członkowie z trzech znajdujących się w RM ugrupowań.

W obradach wziął udział, i złożył ślubowanie, burmistrz Marian Błachut. Towarzyszyli mu ci sami zastępcy, co w ubiegłej kadencji – Maciej Kołoczek i Paweł Mrowiec.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
imię
imię
2 lat temu

Rpw i pis to jeden pies!

bodzio57
bodzio57
2 lat temu
Reply to  imię

Czechowice. Brawo za wybór. Różne “bezpartyjne” to tylko “przystawki” PiS, albo kałuże w Żorach

Arek
Arek
2 lat temu

Po co ta tzw opozycja się wygłupia mogole startując ??

WYBORCA
WYBORCA
2 lat temu

Brawo Nowa Inicjatywa .Zwycięzca bierze wszystko .Nie ma podziału łupów i tak ma być .
Po co RPW czy PiS jak i tak nic nie znaczą a tylko koszty utrzymania Rady rosną bezsensownie . Zastępca Przewodniczącego też musi być od zwycięzcy na wypadek niedyspozycji Przewodniczącego żeby głupoty do głowy opozycji nie przychodziły.
Matematyka jest Królową Nauk przecież .