Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Z Polski na Ukrainę. Paczki od serca

Irina oraz mała Arnika, żona i córka poległego Ołeha Hałatiuka z paczką z Polski. Fot. FB

Grażyna Staniszewska – bielszczanka, legenda podbeskidzkiej „Solidarności”, była posłanka, senator i eurodeputowana – organizuje akcję wysyłania paczek dla ukraińskich rodzin, których ojcowie zginęli lub zostali ranni w Donbasie.

Pierwsze przesyłki zostały wysłane z Polski już rok temu. Przyłączyć może się każdy, bez względu na to, w którym rejonie kraju mieszka.

Przedsięwzięcie zostało opisanej szerzej w najnowszym wydaniu “Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej” – od dzisiaj w kioskach.

E-wydanie gazety można kupić tutaj.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy W
Jerzy W
2 lat temu

Pamiętam jak obywatel Ukraiński przyszedł do pewnego Banku w Tychach . Pracownik Banku pilne mu się przyglądał i był niezadowolony gdyż chodziło o przelew pieniędzy z Ukrainy . Według mnie sprawa dla urzędnika Bankowego była podejrzana mierzył wzrokowo drobnych chłopców z Ukrainy gdyż chodziło o przelew . Chłopcy twierdzili że tata zrobił przelew a pieniędzy do danego Banku Niestety albo urzędnik nie umiał poszukać w komputerze albo chłopcy według urzędnika Bankowego nie mówili prawdy . Niestety według mnie to byli bardzo skromni młodzi chłopcy którzy raczej chyba nie kłamali .

Jerzy W
Jerzy W
2 lat temu

Warto pani Grażyno Staniszewsko zwrócić się szczególnie do osób które pracują na terenie Podbeskidzia mam na myśli obywateli Ukraińskich których nie brakuje w Pszczynie. Według mnie są to osoby bogate i majętne gdyż często widzę ich uzębienie pełne złotych koronek . Przykro mi pisać ale w Auschwitz między innymi z powodu złotych koronek które były wyrywane albo za życia danej osoby albo po śmierci państwo niemieckie się też w pewnym stopniu wzbogaciło .

Arek
Arek
2 lat temu

Czy ikona nie mogłaby wyjechać walczyć do Donbasu a nie dekować się na tyłach?? . Prawdziwa europejka

Jan
Jan
2 lat temu

Brawo pani Grażyno !