Wydarzenia Cieszyn

Wieżowiec stanął w płomieniach. Czternaście zastępów walczy z groźnym pożarem | ZDJĘCIA i WIDEO

Fot. Michał Cichy

Z pożarem mieszkania na dwunastym piętrze wieżowca w Czeskim Cieszynie, od wczesnych godzin porannych walczyło kilka jednostek straży pożarnej. Na miejscu są ranni, w akcji biorą też udział strażacy z Polski.

Pożar wybuchł w budynku przy ulicy Hrabinskiej w Czeskim Cieszynie. Jakub Kozák, rzecznik prasowy HZS ČR, przekazał nam ok. godz. 11:20 najświeższe informacje na temat zdarzenia.

– Był to pożar mieszkania na dwunastym piętrze budynku mieszkalnego, który rozprzestrzenił się na dach. Na miejscu działa czternaście zastępów straży pożarnej, wspierają nas również koledzy z Cieszyna. Używamy trzech drabin samochodowych, pożar mamy pod kontrolą. Obecnie przebiega dogaszanie i demontaż dachu. Ewakuowano 33 osoby, a sześć z nich jest pod opieką lekarzy – mówił Jakub Kozák, rzecznik prasowy HZS ČR.

Przyczyny zdarzenia nie są na ten moment znane.

Pożar widziany był wyraźnie z tej strony Olzy i wiele wskazywało na to, że ma miejsce w polskim Cieszynie. Akcja gaśnicza zgromadziła wiele wozów strażackich, które zajęły wszystkie sąsiednie ulice.

Poniższe video, kręcone było z polskiej strony. To ujęcie z góry, sprawiające wrażenie że płonie inny, niższy budynek.

Wideo: nadesłane przez Czytelnika

Zdjęcia: Michał Cichy

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krystian
Krystian
1 rok temu

W tytule, że wieżowiec w płomieniach, a to pożar mieszkania. Mądre to?