Bielsko-Biała Na sygnale

W dystrybucji wody pomagają strażacy. Znaczne siły w akcji | ZDJĘCIA

W związku z tym, że w niektórych dzielnicach Bielska-Białej woda nie nadaje się ani do spożycia, ani do higieny osobistej, w akcję dystrybucji wody włączyli się strażacy z PSP i lokalnych OSP, do miasta przyjechały cysterny i zbiornik wody ze Śląska.

Pierwsze zastępy straży pożarnej wyjechały w teren wczoraj około godz. 11.00. Strażacy pojawili się między innymi w rejonie ul. Skośnej, ul. Grażyny, ul. Chełmońskiego, ul. Reja. W rejonie Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej podstawiono cysternę z Dąbrowy Górniczej o pojemności 25000 litrów wody. W rejonie ul. Chełmońskiego przyjechał ciągnik siodłowy z bielskiej PSP ze zbiornikiem na wodę z Pszczyny. Przy ul. Grażyny strażacy w godzinach wieczornych rozdali w godzinę ponad 100 pięciolitrowych kanistrów z wodą, oczywiście dowieziono następne.

– Ludzie przychodzą z różnymi pojemnikami na wodę, pytają nas, jak długo ta akcja będzie trwała, czy jutro też tu będziemy itd. – powiedział nam druh z bielskiej OSP. Niektórzy potrzebowali jednej, dwóch butelek wody, inni zgrzewkę lub dwie zgrzewki – to w rejonie ul. Reja. Strażacy z lokalnych jednostek nie tylko rozdawali wodę, ale także zanosili pod drzwi, o ile ktoś takiej pomocy potrzebował.

– Jestem emerytem, od tygodnia, ale ręce mam sprawne. Wezmę sam – stwierdził mężczyzna, który przyszedł po wodę na osiedlu Słonecznym. Tam jedna z kobiet zastanawiała się, pół żartem, pół serio, czy jej sąsiadka powie jej jutro dzień dobry, ponieważ uskarżała się na pieczenie oczu po umyciu twarzy. Gdy ktoś okazywał nieco zdenerwowania zaistniałą sytuacją, to strażacy starali się takich ludzi uspokajać.

Od wczoraj do godz. 7.30 w akcji uczestniczyły 24 zastępy straży pożarnej z Bielska-Białej, w tym cysterny i zbiornik na wodę z Pszczyny, Dąbrowy Górniczej i Koniecpola. Jak dowiedział się nasz portal, sprzęt będzie rozstawiony całą noc. W akcję informacyjną włączyli się strażnicy miejscy, natomiast przyczynę zdarzenia ustalają policjanci. W godzinach porannych w działaniach związanych z dystrybucją wody uczestniczą trzy zastępy straży pożarnej, ale sytuacja jest rozwojowa, więc ilość strażaków się zmieni.

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tom.
Tom.
1 rok temu

Strasznie ciężka ich praca…..

OrWell
OrWell
1 rok temu

A niby czym jest ta woda zanieczyszczona? Co wywołało tę mętność? Zresztą u mnie płynie z kranu normalna.

Śnięta ryba 🐟
Śnięta ryba 🐟
1 rok temu

Chrorororororororo pśśśśśśśśśś
Chrorororororororo pśśśśśśśśśś

Zniesmaczony
Zniesmaczony
1 rok temu

Tam gdzie rządzi PO będzie jak u Trzaskowskiego w. Warszawie smród brud nędza i ubustwo

R
R
1 rok temu
Reply to  Zniesmaczony

Za tam gdzie PIS kolesiostwo i banda złodzieji.