Wydarzenia Cieszyn

W Dzięgielowie można już biegać na nartach. Trasy już gotowe!

fot adam brzoza.

Opady śniegu pozwoliły na stworzenie w Dzięgielowie tras biegowych, które – podobnie jak w poprzednich latach powstały dzięki zaangażowaniu lokalnego przedsiębiorcy i przy współpracy z mieszkańcami gminy Goleszów.

Trasy zlokalizowane są w okolicy ul. Granicznej w Dzięgielowie. W pierwszej kolejności otwarta została trasa umożliwiająca uprawianie narciarstwa biegowego w stylu łyżwowym.

– Dziękuję inicjatorom, jak i mieszkańcom Dzięgielowa, których współpraca doprowadziła do stworzenie zimowej atrakcji na terenie Gminy Goleszów. Cieszę się, że kolejny rok z rzędu, takie inicjatywy są realizowane pokazując zaangażowanie lokalnego przedsiębiorcy na rzecz mieszkańców naszej gminy, dla których takie trasy to wspaniały prezent – mówi wójt Goleszowa Sylwia Cieślar.

Można też już biegać na nartach po trasach w Wiśle Jonidło, przy Centrum Edukacji Ekologicznej. W ubiegły roku trasy do biegów narciarskich funkcjonowały też w Cieszynie i w Brennej. Władze tej drugiej miejscowości zapowiadają ich start na przełomie grudnia i stycznia. Na obiecane wyremontowane i doinwestowane trasy na Kubalonce oczywiście poczekamy jeszcze kilka lat.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments