Wydarzenia Wadowice

W gminie Wadowice dopłacą do wymiany pieców nawet do 90 proc.

Fot. UM Wadowice

Dzisiaj (15 września) w gminie Wadowice rozpoczął się nabór wniosków od mieszkańców na dofinansowanie kosztów inwestycji związanej ze zmianą systemu ogrzewania na proekologiczne.

Jak informuje Urząd Miejski w Wadowicach można uzyskać do 90 proc. kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 10 tysięcy zł dla ogrzewania: przy zastosowaniu kotła gazowego jednofunkcyjnego lub dwufunkcyjnego przystosowanego wyłącznie do spalania gazu ziemnego; przy zastosowaniu niskoemisyjnego kotła nowej generacji na pellet drzewny, posiadającego certyfikat/świadectwo potwierdzające spełnienie wymogów dotyczących ekoprojektu (ecodesign); przy zastosowaniu kotła zgazowującego drewno, posiadającego certyfikat/świadectwo potwierdzające spełnienie wymogów dotyczących ekoprojektu (ecodesign) oraz na podłączenie do sieci ciepłowniczej wraz z przyłączem. Z kolei dla ogrzewania przy użyciu pompy ciepła typu powietrze/woda lub powietrze/powietrze można otrzymać do 90 proc. kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 15 tys. zł.

Nabór wniosków potrwa do wyczerpania miejsc na liście podstawowej – 25 miejsc oraz rezerwowej – 5 miejsc. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność złożenia wniosku w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Wadowicach oraz spełnienie kilku warunków. Zwracamy uwagę, że inwestycje związane z wymianą kotła powinny zostać zakończone do 30 listopada tego roku – informuje wadowicki magistrat.

Wnioski z załącznikami dostępne są – TUTAJ.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zrozumieć hadko
zrozumieć hadko
2 miesięcy temu

W gminie Wadowice są dopłaty na węgiel do pieców węglowych i jednocześnie reklamują dopłaty do pieców ekologicznych. Bo z innej kasy, nie czasem inflacyjnej w rekordowej inflacji?

Piotr
Piotr
2 miesięcy temu

A ile do pieców na byle co i zmielone opony od jarka.

na pewno?
na pewno?
2 miesięcy temu

nie więcej niż do 10 tys. zł w przyp. pieca gazowego i do 15 tys, zł w przypadku pompy ciepła kłóci się z 90% kosztów kwalifikowanych.

Hermenegilda oryginał
Hermenegilda oryginał
2 miesięcy temu

To dobra wiadomość dla mieszkańców. Cieszymy się.

nie ma buziek uciechy
nie ma buziek uciechy
2 miesięcy temu

Podszywacz, z czego się cieszysz, dobra wiadomość to 3 tys. zł na piec węglowy, grzać się można tanio chrustem w takim piecu a i węgla mamy na 200 lat.

Hermenegilda oryginał
Hermenegilda oryginał
2 miesięcy temu

Myślisz że kogoś interesuje co piszesz?

proste
proste
2 miesięcy temu

myślę

Hermenegilda oryginał
Hermenegilda oryginał
2 miesięcy temu
Reply to  proste

Chyba tylko osiolka no może jeszcze ono.