Wydarzenia Cieszyn

W Goleszowie ruszają z remontami dróg. Gdzie będzie można spotkać ekipy?

Fot. UG Goleszów

Gmina Goleszów ogłosiła przetarg na pierwszy etap modernizacji gminnych dróg. Wyniki postępowania pozwolą przystąpić do prac w Goleszowie, Bażanowicach, Kisielowie, Dzięgielowie i Puńcowie.

Zakres prac na zniszczonych odcinkach dróg uzależniony będzie od ich specyfiki oraz aktualnego stanu technicznego. Stąd też wśród dodatkowych prac na poszczególnych drogach znalazły się zadania związane m.in. z wymianą istniejącej podbudowy, odtworzeniem przydrożnych rowów i umocnieniem skarp płytami ażurowymi, wymianą przepustów na zjazdach do posesji, wykonaniem drenażu oraz utwardzeniem poboczy. Przede wszystkim jednak zauważalna będzie wymiana nawierzchni jezdni.

– Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, po zimowej przerwie wracamy z inwestycjami na gminnych drogach. W pierwszej kolejności ekipy drogowe będzie można spotkać na ul. Mostowej w Goleszowie, ul. Objazdowej i Spacerowej w Bażanowicach, ul. Wspólnej w Kisielowie, ul. Miodowej w Dzięgielowie oraz ul. Leśnej w Puńcowie. Są to drogi wskazane do modernizacji przez mieszkańców poszczególnych sołectw, a więc stanowiące dla nich priorytet w kwestii poprawy jakości dróg na terenie naszej gminy. W oczekiwaniu na wyniki pierwszego przetargu opracowujemy już dokumentację pozwalającą na zaplanowanie prac na pozostałych odcinkach uwzględnionych w tegorocznym budżecie – wyjaśnia Sylwia Cieślar, Wójt Gminy Goleszów.

 

Termin składania ofert na modernizację wspomnianych wyżej dróg mija 6 kwietnia br. Planowany termin ukończenia prac drogowych wyznaczony został na początek lipca br.

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments