Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

W górach śnieg, ale IMGW „wróży” nam na święta letnią pogodę. Nawet 24 st. C!

Fot. 12019 z Pixabay

Dzisiaj pogoda pod psem, pada deszcz, w górach zrobiło się biało, ale od jutra czeka nas systematyczny wzrost temperatury. Synoptycy zapowiadają, że w Święta Wielkanocne aura ma nie być wiosenna, a wręcz letnia, z temperaturami przekraczającymi 20 stopni Celsjusza.

Dzisiaj rano biuro prasowe IMGW-PIB wydało komunikat z prognozą synoptyczną na cały tydzień. – Początek tygodnia pochmurny z opadami deszczu (w górach śniegu) oraz chłodny, nocami przymrozki. Od wtorku opady zaczną zanikać i stopniowo zacznie napływać do Polski coraz cieplejsze powietrze. Po raz kolejny przelotne opady deszczu pojawią się w czwartek i piątek. Koniec tygodnia słoneczny i bardzo ciepły z temperaturą przekraczającą 20°C – opisują w skrócie w IMGW.

Oto, czego możemy się spodziewać w szczegółach:

Poniedziałek: pochmurno z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Miejscami niewykluczone burze, głównie na południu i wschodzie kraju. Temperatura od 5°C do 10°C. W nocy z poniedziałku na wtorek w całym kraju przymrozki do -3°C, w rejonach podgórskich Karpat do -5°C. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz i w górach porywy wiatru do 60 km/h.

Wtorek: pochmurno z opadami deszczu na północnym wschodzie; na pozostałym obszarze kraju już słonecznie i bez opadów. Temperatura od 7°C do 11°C. Noc z wtorku na środę bez przymrozków. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i południu kraju porywisty, południowy i południowo-wschodni. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h.

Środa: słonecznie i coraz cieplej. Temperatura wyniesie od 10°C do 18°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w całym kraju porywisty, południowy i południowo-wschodni. W rejonach podgórskich i nad morzem porywy wiatru do 60 km/h.

Czwartek i piątek: przejściowy wzrost zachmurzenia do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. W piątek postępujące od południa kraju rozpogodzenia i zanik opadów. Temperatura od 9°C do 20°C. Na Wybrzeżu i Pomorzu okresami porywy wiatru do 60 km/h.

Sobota i niedziela: słonecznie i bardzo ciepło. Temperatura w nocy od 5°C do 12°C, a w dzień od 11°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i południu porywisty, z kierunków południowych, tylko nad morzem i na Pomorzu wschodni.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nie wiadomo
nie wiadomo
25 dni temu

Ten zajączek ze zdjęcia nie ma najlepszej miny, raczej wystraszony. Czyżby burze miały być?