Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka

W góry po śladach JP II

Fot. sladamijp2.pl

Rok temu bielska Fundacja Śladami JP II zapoczątkowała akcję „Wędrujemy z JP II”. Polegała ona na pokonywaniu górskich szlaków w Beskidzie Małym i Żywieckim, które kiedyś przemierzał Karol Wojtyła, przyszły papież i święty.

Tym, którzy przyłączyli się do przedsięwzięcia pomagała mapka obu pasm Beskidów z zaznaczonymi trasami papieskimi. Dzięki mogli oni mogli pójść jego śladami, zbierając po drodze pieczątki w jedenastu schroniskach, również zaznaczonych na mapach. Osoby, które zebrały komplet pieczątek otrzymały okolicznościowe odznaki „Wędrujemy z JP2. Beskid Mały i Żywiecki 2018”.

Akcja jest kontynuowana w tym roku, z tą różnicą, że oprócz Beskidu Małego i Żywieckiego objęła także Beskid Śląski. Tym sposobem, w tym sezonie, można zdobyć dwie odznaki: „Wędrujemy z JP2. Beskid Żywiecki i Mały 2019” oraz „Wędrujemy z JP2. Beskid Śląski 2019”. Aby otrzymać tę ostatnią należy zebrać pieczątki w trzynastu schroniskach.

Co ważne, wędrowcy, którzy w zeszłym roku nie zdołali dotrzeć do wszystkich jedenastu punktów na terenie Beskidu Małego i Żywieckiego mogą uzupełnić braki w tym.

Wspomniane mapki są dostępne na jej stronie internetowej: sladamijp2.pl. Także tam zamieszczone są wszelkie szczegółowe informacje związane z przedsięwzięciem.

TAURON
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dżejpituII-bis
dżejpituII-bis
11 miesięcy temu

pod rękę z Jankowskim