Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

W grudniu jedna niedziela handlowa więcej. Od dzisiaj czynne wszystkie sklepy w galeriach

Fot. ilustracyjne (KM)

Podczas piątkowej debaty sejmowej posłowie uchwalili nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Jednym z punktów jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w grudniu.

W okresie przedświątecznym miały być dwie niedziele handlowe: 13 i 20 grudnia. Teraz będzie trzecia: 6 grudnia.  – Okres przedświąteczny, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia, jest okresem, w którym liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna. Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 roku. Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej – można przeczytać na stronie Rządowego Centrum Legislacji w uzasadnieniu do uchwały.

Tymczasem, od 28 listopada, ponownie otwarte będą wszystkie sklepy w galeriach handlowych. Obowiązuje najwyższy reżim sanitarny: maseczki, ograniczona liczba klientów.

DG rolety
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan z B
Jan z B
1 miesiąc temu

Ble ble ble,mowa trawa takie pierdomolento.Z poważaniem

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Jan z B

Jakże to “pierdomolento”? Idzie dobry rząd suwerenowi na rękę i branży handlowej. A że turystyczna ucierpi podczas ferii – nie mogą być wszyscy zadowoleni.

Oset
Oset
1 miesiąc temu

W kraju w którym przemysł został wysprzedany obcym , handel jest środkiem utrzymania dla wielu ludzi , jaką łaską jest otwarty sklep w niedzielę,
każdy kościół w parafii w niedzielę zbiera największe zyski z tacy mszalnej ,
a konstytucją mówi wyraźnie_ “każdy obywatel ma prawo do równego traktowania przez przedstawicieli władzy państwowej ” (po równo woda i chleb ) 🙁

kacperek
kacperek
1 miesiąc temu

a Solidarność protestuje przeciwko otwarciu sklepów 6 grudnia:)))

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  kacperek

Zawsze ktoś będzie niezadowolony, nawet wśród sojuszników.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Całkiem słusznie w najwyższym reżimie sanitarnym wprowadzono na Mikołaja dodatkową niedzielę handlową ale gdyby stoiska z prezentami były za darmo. Tutaj posłowie “rozkładają proces w czasie” a ferie kumuluje premier w jednym czasie.